Недавні записи
- Представники IT-сектору та будівельної галузі, долучайтеся до «Construction Evolution Forum»! 29.11.2023
- Речі які реально допомагають девелоперам продавати квартири в новобудовах – експертна думка 29.11.2023
- Захист сайту від вірусів та злому 28.11.2023
- Цемент українського виробництва має стати ключовим матеріалом для відновлення – “Укрцемент” 28.11.2023
- Визнання крафтових виробників дистилятів дасть можливість удвічі збільшити кількість легальних виробників 27.11.2023
Індійська ракета зазнала аварії при запуску, супутник спостереження Землі втрачено

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила про неполадки, що відбулися з ракетою-носієм GSLV-F10, через що була зірвана місія з доставки на геостаціонарну орбіту супутника EOS-03 (Earth Observation Satellite) для спостереження Землі.
Запуск ракети був здійснений в четвер, 12 серпня, о 5:43 ранку за місцевим часом в Індії з пускового майданчика космічного центру імені Сатіша Дхавана на острові Шріхарікота в Бенгальській затоці. Технічні неполадки, що призвели до зриву місії, були помічені приблизно через шість хвилин після запуску кріогенного третього ступеня.
«Робота першого і другого ступенів була без відхилень. Однак займання верхньої кріогенної ступені не відбулося через технічну аномалію. Місія не могла бути завершена, як передбачалося», – повідомила ISRO в Твіттері.
Загублений разом з ракетою GSLV супутник спостереження Землі EOS-03 являє собою «сучасний» інструмент ISRO для вивчення нашої планети. Очікувалося, що супутник прослужить не менше 10 років, передаючи на Землю дані в режимі, близькому до реального часу, для моніторингу стихійних лих, циклонів, грозових фронтів і т. д., а також збору інформації для потреб сільського і лісового господарства.
Це перша невдача ISRO з 2017 року, яка перервала серію з 14 успішних запусків, повідомляє сайт відстеження запусків Spaceflight Now. За даними SpaceNews, невдача в 2017 році була першою у індійської ракети-носія PSLV за 20 років запусків.