FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Серпень
2021

Індійська ракета зазнала аварії при запуску, супутник спостереження Землі втрачено

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила про неполадки, що відбулися з ракетою-носієм GSLV-F10, через що була зірвана місія з доставки на геостаціонарну орбіту супутника EOS-03 (Earth Observation Satellite) для спостереження Землі.

Запуск ракети був здійснений в четвер, 12 серпня, о 5:43 ранку за місцевим часом в Індії з пускового майданчика космічного центру імені Сатіша Дхавана на острові Шріхарікота в Бенгальській затоці. Технічні неполадки, що призвели до зриву місії, були помічені приблизно через шість хвилин після запуску кріогенного третього ступеня.

«Робота першого і другого ступенів була без відхилень. Однак займання верхньої кріогенної ступені не відбулося через технічну аномалію. Місія не могла бути завершена, як передбачалося», – повідомила ISRO в Твіттері.

Загублений разом з ракетою GSLV супутник спостереження Землі EOS-03 являє собою «сучасний» інструмент ISRO для вивчення нашої планети. Очікувалося, що супутник прослужить не менше 10 років, передаючи на Землю дані в режимі, близькому до реального часу, для моніторингу стихійних лих, циклонів, грозових фронтів і т. д., а також збору інформації для потреб сільського і лісового господарства.

Це перша невдача ISRO з 2017 року, яка перервала серію з 14 успішних запусків, повідомляє сайт відстеження запусків Spaceflight Now. За даними SpaceNews, невдача в 2017 році була першою у індійської ракети-носія PSLV за 20 років запусків.