FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Лютий
2022

Ілон Маск заявив, що США намагаються позбавити його свободи слова

Глава Tesla Ілон Маск звинуватив регулюючі органи США у переслідуванні його через «безперервні розслідування» через його критику уряду.

У судовому позові мільярдер каже, що Комісія з цінних паперів та бірж зробила «надмірні зусилля» зі спостереження за фірмою, які «здаються розрахованими на те, щоб обмежити здійснення» свободи слова.

Лист загострює битву між паном Маском та фінансовими регуляторами через його активність у соціальних мережах.

Його пости у Твіттері часто змінюють тенденції на ринку.

У 2018 році Комісія з цінних паперів і бірж наказала Маску піддати посиленому нагляду свої пости про Tesla в рамках врегулювання претензій про те, що в 2018 році він ввів інвесторів в оману, опублікувавши повідомлення про приватизацію компанії з виробництва електромобілів.

З того часу SEC неодноразово порушувала питання про те, що пан Маск порушує угоду, в якій він погодився дати посадовцям Tesla попереднє схвалення повідомлень про компанію.

У листопаді регулюючі органи викликали фірму до суду, запросивши інформацію про її управління, пов’язані з наказом.

У тому ж місяці Маск запитав своїх більш ніж 70 мільйонів підписників у Твіттері, чи варто йому продати 10% своїх акцій Tesla, що призведе до їхнього падіння.

У листі судді Елісон Натан, який курирував врегулювання в 2018 році, адвокат мільярдера Алекс Спіро звинуватив регулюючі органи в тому, що вони «перетворюють указ про згоду на зброю, використовуючи її, щоб спробувати заткнути рота і переслідувати пана Маска та Теслу».

«Здається, що SEC переслідує пана Маска і Теслу за безперервне розслідування в основному тому, що пан Маск залишається відвертим критиком уряду», – написав він від імені пана Маска і Тесли.

«Надмірні зусилля SEC, схоже, розраховані на те, щоб обмежити здійснення прав Першої поправки, а не безстороннє дотримання загальнозастосовних законів».

Він сказав, що SEC розпочала «серійні розслідування» без отримання вказівок від суду і що агенція прострочила виплату інвесторам 40 мільйонів доларів у вигляді штрафів, які вона отримала в рамках мирової угоди у 2018 році.

SEC відмовилася від коментарів

Роздуми Маска у Твіттері на теми від Tesla до криптовалюти часто впливають на ринкові ціни.

Він використав своє місце для критики SEC, заявивши, що нагляд в агенції «порушений».

Пан Маск також розкритикував президента США Джо Байдена за те, що він не визнав внесок SpaceX або Tesla, а нещодавно назвав президента «мокрою маріонеткою».

Але професор Джеймс Д. Кокс, який викладає корпоративне право та право цінних паперів в Університеті Дьюка, сказав, що Комісія з цінних паперів та бірж реагує на рішення пана Маска неодноразово ігнорувати постанову суду, а не на інші його витівки.

За його словами, керівники публічних компаній пов’язані з протоколами, що регулюють розкриття інформації.

«Це не питання того, що SEC націлилася на нього», – сказав він. «Вони роблять це, тому що він нахабно ігнорує наказ Комісії з цінних паперів та бірж, який має дозвіл федеральної судової системи».

На додаток до порядку денного фінансового регулятора, Tesla зіткнулася із судовим позовом про расову дискримінацію від Каліфорнійського департаменту справедливого працевлаштування та житлового будівництва та розслідуванням безпеки від Національної адміністрації безпеки дорожнього руху.