FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Липень
2021

Ілон Маск в космосі

Вчорашній космічний політ власника Virgin Galactic Річарда Бренсона (Richard Branson) наробив багато шуму в засобах масової інформації. Мільярдер не тільки успішно виконав суборбітальний політ на борту корабля власної компанії, але і викликав непідробний інтерес до свого проекту у власника SpaceX Ілона Маска (Elon Musk).

За останніми даними, Маск зарезервував місце на один з комерційних польотів Virgin Galactic, які компанія має намір поставити на потік в недалекому майбутньому. Бренсон не тільки підтвердив бронювання квитка, а й додав: «Ілон один і, можливо, я одного разу полечу на одному з його кораблів».

Поки немає точних даних, коли саме Маск має намір летіти на кораблі Virgin Galactic. За наявними відомостями політ, що забезпечує до чотирьох хвилин в невагомості, коштує по 250 000 доларів для кожного пасажира, а саме бронювання обійдеться в 10 000 доларів.

Примітно, що новина про бронювання місця Маском слідує за серією відчайдушних твітів, які випустила конкуруюча компанія Blue Origin, яка також планує активно розвивати космотуризм. Нею володіє інший мільярдер, засновник Amazon Джефф Безос (Jeff Bezos), який на кораблі своєї компанії відправиться в космос тільки 20 липня. Тепер Blue Origin вибухнула серією постів, лаючи все у Virgin Galactic – від розміру ілюмінаторів в кораблі Бренсона до системи евакуації та рівня впливу на навколишнє середовище. Крім того, Бренсона назвали «несправжнім астронавтом», оскільки той нібито не досяг «лінії Кармана» – незримого кордону, за якого імовірно починається «справжній космос».

Якщо в минулому столітті космічна гонка йшла переважно між СРСР і США і була одним з побічних ефектів холодної війни, то тепер космічні дослідження часто підігріваються змаганнями мільярдерів.

Загальна інформація

Virgin Galactic – американська компанія, що входить в Virgin Group і планує організовувати туристичні суборбітальні космічні польоти і запуски невеликих штучних супутників. У майбутньому компанія планує запропонувати своїм клієнтам і орбітальні польоти.

Сам політ є підйомом до 16-кілометрової позначки, потім відбувається відстикування космольоту SpaceShipTwo від літака-розгонщика WhiteKnightTwo, подальший шлях він проробляє самостійно. Час польоту – 2,5 години, з них в невагомості – 5-6 хвилин. На борту космольоту може перебувати до восьми осіб одночасно: двоє пілотів і шість пасажирів.