FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Лютий
2021

Huawei спробує довести через суд, що вона не загрожує національній безпеці США

Китайська компанія Huawei подала в суд в США, оскаржуючи визнання її загрозою національній безпеці. У поданій вчора в Апеляційний суд п’ятого округу США заяві міститься прохання переглянути торішню постанову Федеральної комісії зі зв’язку, згідно з якою Huawei представляє загрозу безпеці США. Даний позов пов’язаний зі зміною влади в Сполучених Штатах.

Нагадаємо, що адміністрація Дональда Трампа, попереднього президента США, відрізала компанію Huawei від американських технологій, тим самим серед іншого позбавивши її можливості виробляти свої процесори і закуповувати рішення тієї ж Qualcomm або MediaTek. Ще США чинили тиск на союзників з метою домогтися заборони на використання обладнання Huawei в інших країнах. У своєму позові Huawei стверджує, що постанова Федеральної комісії зі зв’язку, винесена в грудні, перевищує повноваження організації та є «довільним, примхливим зловживанням повноваженнями і не містить реальних доказів».

Проте, Федеральна комісія із зв’язку США має намір відстоювати своє рішення, прийняте в минулому році. Організація заявляє, що має достатню кількість доказів, щоб вважати Huawei реальною загрозою національній безпеці США. Офіційні особи США вже давно заявляють, що Китайська влада може використовувати телекомунікаційне обладнання Huawei для стеження, проте не надають ніяких переконливих доказів цього.

Засновник Huawei Рен Чженфей (Ren Zhengfei) стверджує, що компанія ніколи не шпигувала і не буде шпигувати для будь-якої країни. Він висловлює надію на те, що новий президент США буде більш відкритий для політики, що відповідає інтересам американських компаній, і сподівається на телефонний дзвінок від Байдена. Засновник Huawei каже, що все ще сподівається на співпрацю з американськими компаніями, що, за його словами, благотворно вплине як на китайську, так і на американську економіку.

Варто відзначити, що адміністрація нового президента США до сих пір чітко не виклала свій підхід до питання з Huawei. Було сказано, що уряд захистить країну від загроз з боку Китаю, проте ніяких обіцянок про продовження санкцій проти Huawei не прозвучало.

Адміністрація Трампа пред’явила Huawei два звинувачення, а фінансовий директор компанії вже два роки перебуває під домашнім арештом в Канаді. Посилення санкцій проти Huawei вкрай негативно позначилося на бізнесі компанії і навіть змусило її продати суббренд Honor. Проте, Huawei заявляє, що їй вдалося підвищити як прибуток, так і виручку в 2020 році.