FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Липень
2021

Honda продовжить випускати автомобілі на водневих паливних елементах

Як і переважна більшість автовиробників, компанія Honda Motor готується перейти на використання електромобілів, і раніше керівництвом називався 2040 рік як кордон повної відмови у використанні ДВС для глобального ринку. У світлі прагнення європейської влади відмовитися від ДВС на п’ять років раніше японська компанія готова відповідати цим термінам на ринку Європи.

У минулу п’ятницю, як зазначає Nikkei Asian Review, президент і генеральний директор Honda Motor Тосихиро Мібе (Toshihiro Mibe) повідомив: «Якщо правила зміняться, у нас не залишиться іншого вибору, окрім як відповісти відповідними діями». Терміни переходу Honda виключно на електротягу для європейського ринку можуть бути зміщені, якщо це буде потрібно.

Зараз Honda продає в Європі близько 100 тисяч машин щорічно, що приблизно відповідає 2% від сукупного обсягу випуску продукції. Зрозуміло, електрифікація такої частини асортименту зажадає деяких зусиль, але на даний момент здається прогнозованою і керованою. Крім Європи, з 2035 роки відмовитися від продажів нових машин з ДВС готова і Канада.

За незалежними оцінками, розробка нового електромобіля зараз обходиться не менше ніж в $454 млн. Ще приблизно третина цієї суми буде потрібна для організації масового виробництва, і це не рахуючи розробки та організації випуску тягових батарей. Honda поки не готова назвати суму, яку витратить на електрифікацію своїх транспортних засобів. Stellantis, Volkswagen і GM кожна готова вкласти в цю сферу по $35 млрд в найближчі кілька років, як мінімум.

У США, як відомо, Honda буде покладатися на співпрацю з GM при виведенні на ринок електромобілів – машини для місцевого ринку будуть використовувати платформу Ultium і випускатися в США. Для японського ринку ключовими для успіху в сегменті електромобілів стануть компактні моделі, що потрапляють в пільгову категорію по оподаткуванню, як зазначає керівник Honda Motor. Появу нових конкурентів він тільки вітає, а ось від планів по випуску машин на водневих паливних елементах компанія не відмовиться, хоча і припинить до кінця року випуск моделі Clarity. В майбутньому у неї з’явиться наступник, як пояснив представник компанії. Напрацювання в сфері створення двигунів внутрішнього згоряння Honda має намір застосувати в аерокосмічному секторі.

RelatedPost

Related Blog post