FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Березень
2023

Гутерреш обговорить у Києві "зернову угоду" – ЗМІ

Київ. 7 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генсек ООН Антоніу Гутерреш прямує з офіційним візитом в Україну для обговорення Стамбульської зернової угоди, передає Bloomberg.

За його даними, Гутерреш зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським у середу. Агентство зазначає, що, як очікується, вони “обговорять продовження “чорноморської ініціативи” щодо зерна”.

22 липня 2022 року в Стамбулі за участю ООН, Росії, Туреччини та України відбулося підписання документів про створення коридору для вивезення зерна з трьох портів на українській території – “Чорноморська”, “Одеси” та “Південного”. Наприкінці лютого повідомлялося, що обсяг експорту українського продовольства в рамках “зернової угоди” перевищив 22 млн.

Термін дії угоди закінчується 18 березня. Генсек ООН раніше висловлював сподівання на її продовження. За продовження також виступає Туреччина.

У Москві стверджують, що “чорноморська ініціатива” не працює: російському сільгоспекспорту чинять перешкоди, а українська сторона продовжує блокувати відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса”.