FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Граничну ціну бензину в Україні на початок травня збільшено на 3,59 грн/літр, ДП – на 3,97 грн/літр

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство економіки України оприлюднило середню вартість бензину у розмірі 31,19 грн/літр і дизпального (ДП) – 35,63 грн/літр, з яких вираховують граничну ціну реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС) на початок травня.

З урахуванням граничних торговельних націнок, максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не має перевищувати 37,69 грн/літр, на "звичайне" дизпальне – 42,63 грн/літр.

Порівняно з кінцем квітня середню ціну на бензин (без урахування націнок) збільшено на 1,64 грн/літр, на ДП – на 1,97 грн/літр, граничну ціну – на 3,59 грн/літр та 3,97 грн/літр.

Як повідомлялося, уряд України на період дії карантину запровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації пального. Останні значення: бензин – не вище ніж 6,5 грн/літр, дизельне пальне – не більше ніж 7 грн/літр.

Кабмін також дозволив АЗС без обмежень встановлювати ціну на "брендове преміальне" пальне за умови, що вони також продають пальне за цінами, що регулюються державою. Раніше роздрібні ціни "брендового" пального не могли перевищувати регульованих державою роздрібних цін більше ніж на 5%.

Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених виходячи з даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ), офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $50/тонна на логістику і $150/тонна за доплату до котирувань у північно-західній Європі (NWE).

З середини березня Верховна Рада обнулила акциз на нафтопродукти та знизила ставки ПДВ до 7% із 20%.

Оприлюднення міністерством середніх цін літра ДП та бензину відбувається тричі за місяць.