FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Червень
2021

Google визнала в суді, що користувачам практично неможливо приховати дані про місцезнаходження

У судовому розгляді генеральної прокуратури штату Арізона проти Google, в рамках якого технологічний гігант звинувачується в незаконному зборі даних користувачів, з’явилися нові факти. Згідно з опублікованими документами, керівники та інженери Google знали, наскільки складно користувачам смартфонів зберегти конфіденційність даних про місцезнаходження пристроїв.
Джерело каже, що Google продовжувала здійснювати збір інформації навіть у випадках, коли користувачі відключали різні налаштування спільного використання даних про місцезнаходження. Крім того, компанія навмисно ускладнила пошук налаштувань відключення функцій збору даних, а також змусила виробників смартфонів приховувати ці налаштування, оскільки користувачі часто використовували їх для блокування функцій відстежування місцеположення.
Колишній віце-президент Google Джек Мензел (Jack Menzel), який займався керуванням картографічного сервісу компанії, визнав в суді, що єдиний варіант утруднити Google визначення адрес місця проживання і роботи користувачів, полягає у вказівці довільних даних, а не реальних адрес. Також наголошується, що старший менеджер з продуктів Google Джен Чай (Jen Chai), що відповідає за роботу служб визначення місцеположення, не знала, яким чином елементи складної мережі налаштувань конфіденційності компанії взаємодіють між собою.
Ці дані були оприлюднені в рамках розгляду справи, яку генеральна прокуратура Арізони порушила проти Google в минулому році, звинувативши технологічного гіганта в незаконному зборі даних про місцезнаходження. Офіційні представники Google утримуються від коментарів з даного питання.