Недавні записи
- Фонд Президента України вручив премії переможцям міжнародних учнівських олімпіад 04.10.2024
- Англійська мова є життєво необхідною для України під час війни – Empire English School 04.10.2024
- Ветеран Даниїл Гончаренко отримав ваучер на навчання щоб у майбутньому допомоги побратимам у реабілітації 02.10.2024
- 14 жовтня в Одесі відбудеться осінній ресторанний форум ProRestoʼ24. 02.10.2024
- «Н-Транс» за січень-червень розширив клієнтську базу на 20% – директор компанії Денис Фоменко 28.09.2024
Google пообіцяла представити універсальний квантовий комп’ютер до 2029 року
Компанія Google завершила розширення дослідницького центру Quantum AI в окрузі Санта-Барбара, штат Каліфорнія. Розширений центр дозволить збільшити штат співробітників і помножити обсяг дослідних робіт. Це і попередні розробки Google в області квантових обчислень дозволять компанії представити комерційний універсальний квантовий комп’ютер до 2029 року.
Прикрашений вітражем центральний вхід в новий «квантовий» центр Google.
Про плани Google зі створення комерційних обчислювальних квантових систем вчора повідомив генеральний директор Google Сундар Пічаї (Sundar Pichai). Це ж підтвердив один з провідних дослідників компанії в цій області – доктор Хартмут Невен (Hartmut Neven). За його словами, на шляху до універсальних квантових систем Google знаходиться в ключовій точці.
Головна проблема для універсальної (програмованої) квантової обчислювальної системи – це дуже і дуже великий рівень помилок, який або унеможливлює обчислення, або припиняє їх до завершення. У компанії змогли знайти шляхи для зниження кількості помилок і, найцінніше, що це зроблено на стороні програмного забезпечення. Це означає, що надмірної кількості кубітів (квантових бітів) для корекції помилок більше не знадобиться, і більшість кубітів братимуть участь в розрахунках, а не у виправленні помилок.
За оцінками фахівців Google, до 2029 року компанія створить комерційно доступний квантовий комп’ютер з мільйоном кубітів, тоді як сьогодні навіть система зі ста кубітів – це межа мрій для всіх лідерів в області квантових обчислень. Такі системи дозволять в режимі реального часу розробляти складну сільськогосподарську хімію, фармацевтику, вирішувати завдання машинного навчання і робити багато чого іншого.
У той же час необхідно відзначити, що Google відстає від компаній IBM і D-Wave Systems в області надання доступу до хмарних сервісів для симуляції квантових обчислювачів. Компанія спробувала навіть закріпити за собою досягнення так званої квантової переваги, але навіть китайські вчені відзначили, що ніякої «переваги» в актуальних розробках Google поки немає. Однак це не скасовує того факту, що в найближчі п’ять років в області квантових обчислень повинні бути здійснені певні прориви, і Google цілком може виявитися тією компанією, яка виявиться здатною на щось нове і незвичайне.