FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Травень
2021

Google анонсувала нову нейромережу MUM – вона поліпшить пошук і сервіси компанії

Google оголосила про розробку мультимодальної нейромережі під назвою MUM (Multitask Unified Model). Вона покликана поліпшити результати видачі органічного пошуку та інші продукти компанії. Штучний інтелект навчений працювати на 75 мовах і може поєднувати інформацію з них усіх. Це спростить отримання потрібного результату для користувачів, повідомляється в блозі розробників.

Творці уточнили, що MUM працює на архітектурі глибоких нейронних мереж Transformer. На відміну від проекту BERT, новинка в 1000 разів могутніша. Завдяки своїй мультимодальності, MUM може сформувати більш широке розуміння навколишнього світу. Вона вміє не тільки розуміти текст і картинки, але аудіо- та відеофайли.

Наприклад, при запиті «Похід на гору Фудзіяма», MUM надасть інформацію про найбільш комфортні маршрути. Крім цього, пошук може зрозуміти, що в контексті піших прогулянок користувачеві може знадобитися спеціальне спорядження, і запропонує його. Через більш глибоке знання навколишнього світу, нейромережа може враховувати погоду. Наприклад, восени на горі починається сезон дощів, тому мережа може запропонувати купити водонепроникну куртку. Також можна буде сфотографувати якийсь предмет і запитати пошуковик, чи підійде він для поставленої мети.

Терміни запуску MUM поки не уточняються. За словами розробників, вони тільки почали тестування нейромережі. Незважаючи на це, вони планують почати її інтеграцію в найближчі місяці.