FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Серпень
2021

Google активно зайнялася чисткою магазину додатків

Загальна кількість додатків в Play Маркеті радикально скоротилася вперше з 2018 року. За два минулих квартали власник магазину видалив близько 115 000 додатків – це наймасштабніша чистка за останні три роки.

За статистикою компанії SafeBettingSites, що посилається на різні джерела, включаючи саму Google, з січня по квітень було видалено 58 000 додатків, а тільки в травні з магазину зникли ще 65 000. Тепер залишилися 2,8 мільйона додатків – у вересні 2020 року їх налічувалося близько 3 мільйонів. Для порівняння, в 2018 році з 3,6 млн додатків зберегли всього 2,8 мільйона.

Причина останніх вилучень – широкий спектр нових правил, які Google оприлюднила до кінця квітня, спрямованих на блокування додатків з назвами і зображеннями, що вводять користувачів в оману. Наприклад, розробникам тепер заборонено включати в імена ВО «рекламні» заяви, а самі імена не повинні бути довшими 30 символів.

Контроль якості назв додатків в Play Маркеті був давнім і, на перший погляд, нерозв’язним завданням. Навіть поновлені описи прямо не забороняють розробникам випускати низькоякісні клони популярних додатків або навіть по-справжньому «фейкові», не працюючі програми. На останні можна поскаржитися, але відносно легкі гроші, які зловмисники отримують з їх допомогою, забезпечують швидке появу нових додатків замість вилучених.

За наявними даними, в першій половині з Google Play Маркета скоєно 56,2 мільярда завантажень, на 6% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За даними агентства Sensor Tower, пов’язані з цим доходи компанії виросли на 30% до $ 23,4 мільярдів. При цьому Google помітно відстає від Apple. Відомо, що остання заробила в першій половині року 41,5 млрд доларів завдяки App Store навіть з урахуванням того, що в ньому є набагато менше додатків.