FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Головний санлікар: Щоб подолати COVID-19, Україна має докласти надзусиль і відновити вакцинацію

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Щоб подолати COVID-19, Україна має докласти надзусиль і відновити вакцинацію на довоєнному рівні, вважає головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

“Для того щоб мінімізувати наслідки COVID-19, Україна має докласти надзусиль, щоб відновити вакцинацію на тих рівнях, які були в довоєнний період. У всьому світі та в Європі показники вакцинації перебувають на дуже високому рівні, і це дало змогу європейським країнам не лише скасувати карантинні обмеження, а й наблизитися до того, що кількість смертельних випадків через COVID-19 набагато менша, ніж у тих країнах, які мають недостатній рівень охоплення вакцинацією”, – сказав він на брифінгу в середу.

Кузін зазначив, що наразі в Україні переважає штам коронавірусу “кракен”, який поширюється швидше за інші штами.

“На тлі постійного перебування в бомбосховищах, неможливості дотримуватися протиепідемічних норм ризик того, що дедалі більше людей захворіють на COVID-19, є досить високим”, – сказав він.

Зі свого боку голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій зазначив, що ситуація з вакцинацією проти COVID-19 в Україні набагато гірша, ніж у країнах, які говорять про припинення епідемії, і що в Україні фіксується зростання захворюваності.

“В останні п’ять тижнів у нас є досить стабільне зростання захворюваності на COVID-19. У нас було затишшя на початку січня, але останні п’ять тижнів у нас щотижня додається кількість офіційно підтверджених випадків COVID-19. Ми ще не досягли жовтневого піка, але вже маємо близько 15 тис. підтверджених випадків за минулий тиждень, маємо зростання кількості госпіталізованих і 100 померлих на тиждень”, – сказав він.

Водночас Лапій зазначив, що прогнози про припинення епідемії COVID-19 з’являються регулярно.

“Обережні прогнози про припинення епідемії були до кінця 2021 року, потім були прогнози до кінця 2022 року. Звісно, можна говорити про те, що значення цих прогнозів зростає. Ми бачимо, що вакцини проти COVID-19 працюють, і питання не в тому, що ми переможемо епідемію у 2023-му чи у 2024 році. Питання ціни, яку ми заплатимо, чи буде це звичайна застуда, яка не потребуватиме госпіталізації та не забиратиме життя”, – сказав він.