FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН закликає РФ розблокувати українські порти

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Війна в Україні та блокування українських портів Росією, що розв’язала цю війну, загрожує економічним колапсом сільського господарства України – країни, яка годує 400 млн осіб, заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Девід Бізлі (David Beasley), виступаючи у четвер по відеозв’язку на Міжнародній донорській конференції високого рівня на підтримку України у Варшаві.

"Тому ми просимо Росію: будь ласка, у нас буде голод у всьому світі, якщо ми не відкриємо цих портів і не дамо прохід, щоб допомогти людям у всьому світі. Це критичне питання для України. І найголовніше, це критична проблема для решти світу протягом наступних 8-12 місяців та наступного року", – сказав Бізлі.

Він пояснив, що якщо не відкрити портів прямо зараз, коли в липні та серпні буде зібрано врожай, його ніде буде зберігати, бо елеватори та сховища повні.

Бізлі наголосив, що в такому разі наслідки будуть гіршими, ніж зростання цін на продовольство, на пальне, вартість фрахту, яке спостерігається сьогодні.

"І ми спостерігаємо катастрофу за катастрофою. І ми знаємо, що відбувається, коли ми не досягаємо людей "всередині". Це коштує нам у 100 разів дорожче за "зовні", ми бачили це у сирійській війні", – зазначив голова ВПП, пославшись на нещодавнє дослідження Німеччини.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала майже 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте наразі через їх морську блокаду з боку РФ може щомісяця перевозити приблизно 500 тис. тонн зернових.