FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Липень
2021

Голова ВООЗ спрогнозував терміни закінчення пандемії Covid-19

Голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус оголосив про глобальну мету – забезпечити імунізацію щонайменше 10 відсотків населення кожної країни до вересня, 40 відсотків – до кінця року та 70 відсотків – до середини наступного року.

«Це найважливіші етапи, які ми повинні досягти разом, щоб припинити пандемію. Пандемія закінчиться, коли світ вирішить її покласти їй край, оскільки рішення знаходяться в наших руках», – сказав Гебреєсус.

За його словами, досягнення 70-відсоткової вакцинації населення кожної країни вимагає 11 млрд доз вакцин. Щоб заповнити прогалини у постачанні антикоронавірусних препаратів, Гебреєсус закликав заможні країни почати розподіляти їх, а не накопичувати. Водночас очільник ВООЗ вважає, що рівномірний розподіл вакцин – це лише короткострокове рішення. На його думку, у світі потрібно «різко» збільшити виробництво вакцин, щоб допомогти країнам з низьким рівнем доходу.

За даними ВООЗ, проти Covid-19 у світі щеплено понад два мільярди людей, що становить приблизно четверту частину світового населення. Це значно нижче 70- відсоткового порогу, необхідних для досягнення колективного імунітету. Зокрема, показника вакцинації у майже 70 відсотків досягли США, але між штатами існують значні розбіжності. Через це у штатах з низьким рівнем вакцинації фіксують сплеск випадків захворювання.

Зазначимо, що станом на 24 липня, в Україні від початку кампанії з вакцинації щеплено 3010140 людей, з них отримали 1 дозу – 3010138, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1681734 особи (із них двоє отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 4691872 щеплення.

Минулої доби в Україні зафіксовано 745 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19. З них дітей – 51, медпрацівників – 20. Також за минулу добу госпіталізовано – 395 осіб, летальних випадків – 24, одужало – 394 особи.