FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2023

Голова райадміністрації на Сумщині під виглядом націоналізації привласнив майно українських підприємств

Київ. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне бюро розслідувань (ДБР) довело причетність голови однієї із РВА Сумської області до організації схеми масштабного розкрадання майна – присвоєння майна українських підприємств під виглядом націоналізації, повідомляє ДБР.

"За матеріалами ДБР повідомлено про підозру очільнику однієї з районних військових адміністрацій Сумської області. Посадовець під виглядом націоналізації привласнив майно українських підприємств", – ідеться у повідомленні Бюро на сайті відомства у середу.

За інформацією ДБР, у серпні 2022 року співробітники Бюро викрили та блокували масштабне розкрадання майна українських підприємців під приводом націоналізації російської власності.

"У ніч перед широкомасштабною агресією РФ проти України на територію нашої країни прибуло понад сорок російських залізничних вагонів, які перевозили продукцію українських компаній. Скориставшись воєнним станом та своєю посадою голова районної військової адміністрації вирішив вилучити все майно", – зазначається у повідомленні.

У ДБР уточнюють, що було вилучено не лише російські вагони, а й те, що було у них: дизпаливо та скраплений газ, а надалі вагони з продукцією перегнали в інше місце та спустошили.

"Українські компанії зазнали збитків більш ніж на 27 млн гривень. Рішенням суду понад 40 російських вагонів передано в управління в АРМА", – інформують у ДБР.

Голові військової адміністрації повідомлено про підозру в неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих юридичних осіб (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Досудове розслідування продовжується. Встановлюються інші фігуранти злочину.

Процесуальне керівництво здійснює Сумська обласна прокуратура.