FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Голова "Нафтогазу": Ціни на газ швидко знизяться після створення "Газпромом" точки продажу європейським компаніям на кордоні Україна-РФ

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на природний газ у Європі швидко знизяться після створення "Газпромом" точки продажу газу європейським компаніям на кордоні Україна-РФ, переконаний голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Ми пояснили нашим європейським партнерам, що ситуацію з дефіцитом газу у Європі й цими рекордно високими цінами можна вирішити дуже швидко, якщо пояснити "Газпрому", щоб він хоча б спробував показати, що він готовий працювати за правилами, розблокувавши доступ до української ГТС для тих європейських компаній, які хочуть отримувати газ на кордоні Україна-РФ", – сказав він журналістам у Києві в середу.

"Додаткові обсяги прямо зараз можуть піти у Європу. Для цього необхідно створити на платформі "Газпром експорту" точку продажу, наприклад на газовимірювальній станції у "Суджі" на кордоні Україна-РФ, і післязавтра вже на цій точці можна продавати додаткові обсяги, щоб вони пішли у Європу", – пояснив Вітренко.

За його словами, це вирішить проблему з дефіцитом, моментально знизить ціни, і "тоді буде менше підстав говорити, що "Газпром" використовує газ як геополітичну зброю".

Як повідомлялося, спотова ціна газу у Європі в середу впритул підійшла до позначки історичного максимуму – 76 євро за МВт-год, або $969 за тисячу кубометрів. Водночас виражена у євро за МВт-год ціна газу вже перекрила цей рекорд.

Ціна найближчого (жовтневого) ф’ючерсу на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures у середу вдень досягла 79 євро за МВт-год, або $964 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі.

Головний фактор зростання ціни – низький рівень запасів газу в підземних сховищах Європи за його обмеженого надходження трубопроводами й у скрапленому вигляді. До переходу від закачування до відбору з підземних сховищ залишається трохи більше ніж місяць, а рівень запасів ледь перевалив за 70%. На ранок вівторка резерви становили 70,92%, що на 15,65 процентних пункту нижче за середній рівень за останні п’ять років.