FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Голова Держрибагентства закликав владу домагатися зняття російського арешту із суден українського океанічного флоту

Київ. 4 травня. ІНТЕФРАКС-УКРАЇНА – Україна має боротися за три свої судна океанічного рибальського флоту, які з 2020 року перебувають під арештом міжнародного суду за позовом російської корпорації "ВЭБ.РФ", їх повернення під український контроль має продемонструвати боротьбу з корупцією та мародерством у країні.

"Океанічний рибопромисловий флот України розкрадався протягом десятків років. Як правило, все починалось з непрозорих, невигідних державі контрактів, наступним етапом була штучна заборгованість, на фініші завідомо програшні судові процеси, в яких державні інтереси банально зливали", – написав голова Державного агентства меліорації та рибного господарства Артем Ріпенко у фейсбуці у середу.

Він нагадав, що нині Україна бореться за три останні великі рибопромислові судна океанічного флоту, а саме автономні морозильні траулери "Капітан Русак", "Професор Михайло Александров" та океанічне судно "Олександр Буряченко".

Так, "Олександр Буряченко" вибув із власності України у 2015 році за підставними судовими спорами з фіктивною заборгованістю перед фрахтувальниками, а "Капітан Русак" та "Професор Михайло Александров" були заарештовані у 2020 році за рішенням міжнародного суду за позовом російської корпорації "ВЭБ.РФ".

Ще одне велике океанічне рибальське судно "Іван Голубець" у липні 2019 року спалахнуло та затонуло у водах Ісламської Республіки Мавританії.

"Можливо, був втоплений інший корабель, а наш просто вкрали. Наостанок Україна не отримала за нього жодної страхової компенсації", – написав Ріпенко.

Він уточнив, що "Капітан Русак" та "Професор Михайло Александров" перебувають у власності офшорної компанії "Фішинг Компані" (Британські Віргінські острови), єдиним акціонером якої є держава. Судна заарештовані за позовом російського "ВЭБ.РФ" і нині фактично перебувають у Лас-Пальмасі (Іспанія) – місці, де з радянських часів обслуговувався російський рибальський флот.

"Минулого року керівник компанії одноосібно віддав обидва кораблі у десятирічний бербоут – чартер одній і тій самій незрозумілій компанії, створеній якраз до (та, мабуть, лише з цією метою) укладення таких значних контрактів. Її засновниками є дві офшорки, зі справжнім бенефіціаром яких ще слід розібратись правоохоронцям. Тож, є справді реальний ризик того, що кораблі можуть "піти", як це вже робилось неодноразово", – уточнив Ріпенко.

Крім того, у 2020 році ухвалою вже українського суду Держрибагентству було заборонено вживати заходів щодо зміни та призначення керівника "Фішинг Компані", написав Ріпенко.

"Ми закликаємо всі державні структури об’єднатись навколо вирішення цієї проблеми та досягти зняття арешту з активів компанії, накладених росіянами. Щодо компанії "Фішинг Компані", то витрачені у 2021 році компанією захмарні суми у сотнях тисяч доларів США та нульові дивіденди державі – це хибний та небезпечний шлях", – наголосив голова Держрибагентства.

За його даними, відомство вже зробило кроки, спрямовані на зміну статуту та директора компанії і сподівається на підтримку з боку влади України.

"Повернення кораблів має стати символом того, що Україна знищує ворога не лише на фронті, ми нарешті почали лікувати хворобу корупції та мародерства, яка стільки років з’їдала нас зсередини. Незважаючи на тиск, погрози та залякування, зробимо все, щоб не дозволити вкрасти судна нашого рибопромислового флоту, а також кошти за їхнє використання", – додав він у повідомленні.

https://www.facebook.com/ripenkoartem/posts/145369004721576