FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

Голландська принцеса може вийти заміж за жінку і стати королевою

Одностатеві шлюби були законними в Нідерландах з 2001 року, але завжди передбачалося, що вони не можуть застосовуватися до королівської сім’ї, оскільки у престолу повинен бути спадкоємець.

Тепер тимчасовий прем’єр-міністр Марк Рютте дав зрозуміти, що будь-який король або королева також може одружитися на людину тієї ж статі.

Спадкоємиці голландського престолу принцесі Амалії в грудні виповнюється 18 років.

Пан Рютте сказав, що вся справа в «теоретичних ситуаціях», але наступна королева може одружитися з жінкою.

«Тому кабінет міністрів не бачить, що спадкоємець престолу або король повинен відректися від престолу, якщо він або вона хотіли б одружитися на партнері тієї ж статі», – пояснив він у відповідь на письмове запитання в парламенті від його власної партії.

Майбутнє принцеси Амалії як старшої дитини короля Віллема-Олександра стало предметом пильної уваги, і в одній з літніх книг піднімалося питання про те, що може трапитися, якщо вона вирішить вийти заміж за одностатевого партнера.

У книзі не йдеться про особисте життя принцеси, і немає ніяких відомостей про майбутнє весілля. Очікується, що Амалія вступить до університету в наступному році, і вона відмовилася від королівського доходу, на який вона має право, поки вона вчиться.

Це питання спонукало двох депутатів від власної ліберальної партії ВВД пана Рютте запитати, чи відповідають нинішні обмеження на королівський шлюб «нормам і цінностям 2021 року».

Хоча кабінет міністрів ясно дає зрозуміти, що одностатеві шлюби можливі, невідомо, що сталося б зі спадщиною, якби були діти, народжені від одностатевого королівського шлюбу, наприклад, через усиновлення або від донора сперми.

«Це жахливо складно», – пояснив пан Рютте. Конституція Нідерландів говорить, що успадковувати трон може тільки «законний нащадок».

Прем’єр-міністр сказав, що на даному етапі це чисто теоретично, але це буде на розсуд парламенту, який повинен затвердити королівський шлюб. «Давайте перенесемо це питання, якщо дійдемо до нього», – сказав він голландському телебаченню.