FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Листопад
2022

Глави МЗС Туреччини, Фінляндії та Швеції обговорять у Бухаресті питання членства в НАТО

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністри закордонних справ Туреччини, Фінляндії та Швеції у вівторок проведуть у Бухаресті тристоронню зустріч із питання членства Фінляндії та Швеції в НАТО.

"Міністри закордонних справ проведуть тристоронню зустріч", – заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, слова якого наводить фінське агентство STT.

Переговори у столиці Румунії відбудуться в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО. Фінляндія та Швеція вперше візьмуть участь у цьому форматі як члени-спостерігачі НАТО.

Держави-члени підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичної ради 5 липня 2022 року. Ці держави приєднаються до НАТО, коли всі держави-члени ратифікують протоколи про вступ.

На сьогодні із 30 країн – членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в Альянсі поки що не ратифікували Туреччина та Угорщина.

Угорщина, як очікується, може ратифікувати відповідні протоколи на початку наступного року.

Водночас Туреччина заблокувала процес вступу, зажадавши від Швеції та Фінляндії оголосити терористичними курдські організації та видати осіб, яких обвинувачують у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.