FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Глава Єврокомісії заявила, що узгодження санкцій проти РФ потребуватиме більше часу, ніж очікувалося

Брюссель. 6 травня. ІНТЕРФАКС – Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю заявила, що вона вірить у можливість ЄС узгодити нові санкції проти РФ, проте цей процес, мабуть, триватиме довше, ніж передбачалося.

"Узгодження санкцій може тривати на якусь кількість днів довше", – наводить її слова агентство Bloomberg.

Вона зазначила, що досягнення єдності ЄС щодо ембарго на нафту РФ виявилося непростим питанням.

Вона додала, що в ЄС тепер точаться дискусії щодо альтернативних джерел нафти для низки членів Союзу замість російських постачань.

Напередодні фон дер Ляєн заявила, що Єврокомісія в рамках майбутнього шостого пакета санкцій проти РФ вважає за необхідне заборонити імпорт усієї російської нафти до ЄС. Вона зазначила, що відмова від нафти та очищених нафтопродуктів із РФ має тривати шість місяців і завершитися до кінця 2022 року.

Проте прем’єр Угорщини Віктор Орбан у п’ятницю сказав, що Угорщина потребує п’яти років, протягом яких вона не дотримуватиметься можливого ембарго ЄС на нафту РФ, передає агентство Bloomberg. Він відкинув нинішні пропозиції ЄС щодо заборони нафти РФ у Союзі та порівняв утілення в життя такого кроку із застосуванням "ядерної бомби" проти угорської економіки.

У свою чергу агентство Bloomberg повідомило з посиланням на обізнане джерело, що в Європейському Союзі пропонують надати Угорщині, Словаччині та Чехії можливість зберегти імпорт російської нафти до 2024 року включно.

Раніше ЗМІ повідомляли, що постпреди країн ЄС цього тижня намагаються узгодити шостий пакет санкцій проти РФ, проте поки що не можуть дійти консенсусу. Всі країни ЄС, включно з Угорщиною, мають право вето під час розгляду санкцій.