FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Березень
2023

Глава МЗС України: Не думаю, що РФ зможе змінити баланс усередині Радбезу ООН під час свого головування

Київ. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Головування Росії в Раді Безпеки ООН, яке розпочнеться 1 квітня, – це яскраве нагадування про те, що “щось не так” із тим, як функціонує міжнародна архітектура безпеки, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Я не думаю, що РФ зможе змінити баланс усередині Радбезу ООН під час свого головування, але намагатиметься зловживати своїми правами для просування своїх наративів”, – сказав Кулеба під час виступу на заході від Chatham House.

Він наголосив, що головування Росії в Раді Безпеки ООН – це “найгірший першоквітневий жарт”, а також “яскраве нагадування про те, що щось не так із тим, як функціонує міжнародна архітектура безпеки”.

Міністр знову зазначив, що РФ незаконно посіла своє місце в Радбезі ООН і систематично порушує всі фундаментальні правила міжнародної безпеки.

“Найкраще, що ми можемо зробити, – це використати цей місяць, щоб підкреслити проблеми, які є в багатосторонності, і проблеми, які РФ експлуатує для своєї вигоди”, – сказав міністр.

За словами Кулеби, він очікує, що інші постійні та непостійні члени Ради Безпеки ООН “заганятимуть у кут” РФ, не дозволять їй зловживати правилами Радбезу і просувати власні наративи про війну, яку вона розпочала в Україні.