FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Глава МАГАТЕ обговорив із головою ДІЯРУ ситуацію із ЗАЕС на зустрічі у Відні

Київ. 6 травня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі та голова Держінспекції ядерного регулювання України Олег Коріков на зустрічі у штаб-квартирі агентства у Відні обговорили ситуацію із захопленою військами РФ Запорізькою АЕС.

"Ми підсумували прогрес у нашій допомозі Україні з ядерної безпеки та обговорили ситуацію із ЗАЕС, щодо якої МАГАТЕ готове виконувати свою незамінну роль", – написав Гроссі у своєму Твіттері в четвер.

ГІЯРУ у фейсбуці зазначила, що Коріков очолив делегацію України для участі у Четвертій позачерговій нараді договірних сторін Об’єднаної конвенції про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, метою якої є погодження удосконалення процедур такого обігу.

У щоденному оновленні МАГАТЕ щодо України також повідомляється, що в результаті розгортання нових каналів передачі, заснованих на супутникових технологіях, відновлено дистанційну передачу даних системи моніторингу ядерної безпеки до штаб-квартири МАГАТЕ з усіх об’єктів ЧАЕС, за винятком одного, "на якому ще відбудуться технічні роботи".

Також після візиту на ЧАЕС інспекторів і технічних фахівців агентства вдалося повністю відновити дані з усіх систем автоматичного моніторингу ядерної безпеки, встановлених на її майданчику, зазначили в МАГАТЕ, вказавши, що передача даних була перервана на два місяці після захоплення ЧАЕС військами РФ 24 лютого.

Як повідомлялося, 4 травня Гроссі повідомив про свою зустріч із головою держконцерну "Росатом" Олексієм Ліхачовим у Стамбулі з приводу захопленої РФ ЗАЕС.

26 квітня Гроссі відвідав ЧАЕС, очоливши місію МАГАТЕ та доставивши партію обладнання з ядерної безпеки.