FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Травень
2021

Глава кіберполіції України: більшість злочинів проходять через криптовалюту

Більшість злочинів можна пов’язати з використанням криптовалюти, заявив глава департаменту кіберполіції Олександр Гринчак в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Починаючи від вбивств, вимагань, незаконних заволодінь і закінчуючи наркотиками – всі ці злодіяння можна пов’язати з криптовалютою. Хіба що крім незаконного використання торгових знаків і порушення авторських прав. Тому необхідно її легалізувати», – сказав Гринчак.

За його словами, в подібних випадках правоохоронці встановлюють злочинців у співпраці з блокчейн-аналітиками і криптовалютними біржами.

«Ми за те, щоб легалізувати і перевести криптовалюту в правове поле. По-перше, ми наповнюємо бюджет, а, по-друге, більш ефективно відстежуємо незаконні операції з криптовалютою», – заявив глава кіберполіції.

Законопроект «Про віртуальні активи» пройшов перше читання в кінці минулого року. У квітні Комітет з питань цифрової трансформації України рекомендував Верховній Раді прийняти проект закону в другому читанні.

Нагадаємо, за даними аналітиків Chainalysis, частка пов’язаних з криміналом криптовалютних транзакцій в 2020 році склала близько 0,34% ($10 млрд) від загального обсягу. Через децентралізовані біржі зловмисники перемістили $34 млн – 0,024% від обороту цих платформ за 2020 рік.