FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Глава Coca-Cola допустив вихід із російського ринку

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська Coca-Cola Co. (SPB: KO) найбільший у світі виробник безалкогольних напоїв, може піти з російського ринку, допустив глава компанії Джеймс Куїнсі.

Як заявив Куїнсі на заході CEO Council Summit, організованому The Wall Street Journal, Coca-Cola може прийти до того, що її бізнес у РФ "повністю зникне", якщо війна в Україні затягнеться (його слова наводить видання).

У березні компанія оголосила про призупинення постачань інгредієнтів для своїх напоїв для російського ринку.

Coca-Cola зазнала критики за те, що не зупинила продаж у РФ. При цьому Куїнсі сумнівається, що дії таких компаній, як Coca-Cola, можуть чинити тиск на владу.

Раніше Coca-Cola прогнозувала, що призупинення бізнесу в Росії забере від виручки й операційного прибутку за 2022 рік 1-2%.

У РФ працює ботлер Coca-Cola Co. – Coca-Cola HBC. У країні компанії належать 10 заводів із виробництва безалкогольних напоїв і соків – у Москві та Московській області (два заводи), Санкт-Петербурзі, Самарі, Єкатеринбурзі, Ростовській області, Новосибірську, Красноярську та Владивостоку.

Як повідомлялося, в 2021 році Coca-Cola HBC збільшила обсяги продажу в Росії на 18,3%, до 373,3 млн коробів (в одному коробі близько 5,7 літра, тобто обсяги продажу в РФ становили близько 2,1 млрд літрів).