FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Липень
2021

Гігантські панди більше не знаходяться під загрозою зникнення, але як і раніше уразливі

За словами китайських чиновників, гігантські панди більше не класифікуються як ті, що  знаходяться під загрозою зникнення, але як і раніше уразливі.

Класифікація була знижена, оскільки їх кількість в дикій природі досягла 1800.

Експерти кажуть, що країні вдалося врятувати свою культову тварину завдяки довгостроковим зусиллям щодо збереження, включаючи розширення середовища проживання.

Китай вважає панд національним надбанням, але також позичив їх іншим країнам в якості дипломатичних інструментів.

Останнє оновлення класифікації «відображає поліпшення умов їх життя і зусилля Китаю по збереженню інтеграції їх середовищ існування», – сказав Цуй Шухонг, глава Департаменту природи і охорони навколишнього середовища Міністерства екології та охорони навколишнього середовища на прес-конференції.

Нова класифікація з’явилася через роки після того, як Міжнародний союз охорони природи (МСОП) вже виключив тварину зі свого списку зникаючих видів і в 2016 році повторно назвав її «вразливою».

Однак у той час китайські офіційні особи оскаржили це рішення, заявивши, що воно може ввести людей в оману, змусивши повірити в те, що зусилля по збереженню можуть бути ослаблені.

Заява на цьому тижні міністерства навколишнього середовища Китаю – це перший випадок зміни статусу тварини в її власному списку зникаючих видів, в якому використовуються стандарти, аналогічні стандартам МСОП, що базується в Швейцарії.

Китайські користувачі соціальних мереж були в захваті від цієї новини, заявивши, що це «доказ» того, що зусилля по збереженню того варті.

«Це результат багаторічної наполегливої ​​праці. Молодці всі захисники природи», – написав один чоловік на платформі мікроблогів Weibo.

Експерти кажуть, що успіх багато в чому пов’язаний із зусиллями Китаю з відтворення і заселення бамбукових лісів. Бамбук становить близько 99% їхнього раціону, без якого вони можуть голодувати.

Зоопарки також намагалися збільшити чисельність за допомогою методів розведення в неволі.