FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Серпень
2023

Геймпади за інтерфейсом підключення: дротові чи бездротові краще купити?

Геймпад – це ігровий маніпулятор, який дає змогу керувати персонажами, об’єктами та діями в комп’ютерних іграх. Вони можуть підключатися до різних пристроїв – ПК, консолі, планшети та смартфони. Для під’єднання використовуються різні інтерфейси – дротові чи бездротові. Звідси й цілком природне запитання: який геймпад краще купити, аби керувати персонажем з миттєвою швидкістю без затримок та зависання?

Дротові стандарти підключення джойстиків та маніпуляторів

Дротові інтерфейси під’єднання передбачають наявність кабелю, який з’єднує геймпад із пристроєм. Найпоширеніші інтерфейси – USB, PS/2, Game Port і IrDA.

Їхні переваги:

 1. Надійність. Дротове підключення забезпечує стабільний зв’язок між геймпадом і пристроєм, без перешкод і затримок.
 2. Живлення. Дає змогу живити геймпад від пристрою, без необхідності використовувати батарейки або акумулятори.
 3. Сумісність. Підтримуються більшістю пристроїв і операційних систем, без необхідності встановлення додаткових драйверів або програм.

Втім, дротові стандарти мають і недоліки:

 • Обмеження за довжиною.
 • Заплутування – поширена проблема, коли дротів і без того багато.
 • Знос. Провід швидко зношується, особливо в місті підключення до геймпада. Також розбовтується сам роз’єм на корпусі під’єднаного пристрою.

Тобто, основна причина, чому професійні геймери купують геймпади та джойстики з дротовими інтерфейсами, – швидкість відгуку та стабільний зв’язок. Проте, дроти мають й недоліки, котрі зазначені вище.

Бездротові інтерфейси

Бездротові інтерфейси під’єднання геймпада передбачають відсутність кабелю. Найпоширеніші бездротові інтерфейси – це Bluetooth, ресивер 2,4 ГГц (через радіо сигнал).

Плюси бездротового під’єднання:

 1. Свобода пересування під час гри.
 2. Зручність.
 3. Мобільність.

Недоліки, на жаль, також присутні:

 • Нестабільність сигналу, якщо поруч є інші бездротові пристрої;
 • Час від часу геймпад розряджається і його треба ставити на зарядження;
 • Сумісність. Її треба перевіряти перед тим, як купити геймпад для конкретної платформи.

Зазначимо, що бездротові геймпади дуже зручно використовувати для гри на планшетах або смартфонах. Вони забезпечують надійну фіксацію гаджета та легке керування.

Який інтерфейс кращий?

Вибір інтерфейсу під’єднання геймпада залежить від особистих переваг і умов використання. Немає однозначної відповіді на питання, який інтерфейс кращий, оскільки кожен має свої переваги й недоліки. У загальному випадку, можна керуватися такими рекомендаціями:

 1. Якщо важлива надійність і якість зв’язку, а також відсутність необхідності заміни батарейок, краще вибрати дротовий інтерфейс.
 2. Бездротове підключення гарантує мобільність та відсутність проводів.
 3. Зважайте також на сумісність з приладами та платформами, на яких збираєтесь грати.

Більше корисної та докладної інформації щодо вибору вам нададуть онлайн-консультанти в інтернет-магазині “Цитрус”, де джойстики та маніпулятори представлено в широкому асортименті.