FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Газове з'єднання між Польщею та Литвою має сприяти зміцненню енергобезпеки Європи, вважає президент Латвії

Рига. 5 травня. ІНТЕРФАКС/BNS – Відкриття польсько-литовського газового з’єднання є важливим моментом не лише для цих двох країн, для всього Балтійського регіону та Фінляндії, це історична подія для всієї Європи, переконаний президент Латвії Егілс Левітс.

"Це історична подія на користь усієї Європи. У такий спосіб ми допомагаємо зміцнити енергетичну безпеку Європи. Ми доводимо, що є безпечним регіоном європейського розвитку, та забезпечуємо наше політичне та економічне майбутнє і процвітання", – сказав Левітс.

Спеціаліст медіацентру канцелярії президента Еліна Креса повідомила, що глава держави у четвер взяв участь у церемонії відкриття литовського відрізку газопроводу.

Левітс вважає, що необхідно зміцнювати енергетичну безпеку, а також диверсифікувати джерела енергії, щоб Європа була більш незалежною від різних подій, які важко передбачити. Він наголосив, що Латвія дивиться в майбутнє, коли буде завершено інші проєкти регіональної газової інфраструктури в Литві, Латвії, Естонії, а також Фінляндії та Польщі.

Водночас Левітс зазначив, що найбільше в регіоні підземне сховище газу в Інчукалнсі і найближчими роками відіграватиме важливу роль у зміцненні енергетичної незалежності. Газосховище може відігравати велику роль у тому, щоб накопичувати газ, коли ціна на нього нижча, щоб потім використовувати його під час підвищення ціни. Президент зазначає, що тепер стратегічно важливе Інчукалнське газосховище пов’язане з усією Європою через Литву, через це з’єднання з Польщею.

Газопровід між Польщею та Литвою введено в експлуатацію 1 травня. Протяжність газопроводу становить 508 кілометрів, природний газ може надходити в обох напрямках. Новий газопровід ефективно розширює європейський газовий ринок та зміцнює енергетичну незалежність країн Балтії та фінського регіону.