Недавні записи
- Ув'язнені Рівненської колонії виманювали гроші у родичів зниклих безвісти українських військових – СБУ 30.03.2023
- Заступник міністра оборони України в Польщі ознайомився з навчанням українських військових і випробував танк Leopard 2 30.03.2023
- Скеровано до суду справу чотирьох співробітників Херсонської колонії, які заарештовували місцевих жителів за непокору окупантам 30.03.2023
- Кондратюк і міністр освіти Словаччини обговорили питання доступу до навчання українських дітей 30.03.2023
- Президент Єврокомісії: Майбутнє відносин ЄС із Китаєм залежить від позиції Пекіна щодо путінської війни 30.03.2023
Французи знову масово протестують проти пенсійної реформи
Київ. 7 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Близько 320 протестних заходів проти пенсійної реформи очікуються у вівторок у Франції, де перші колони маніфестантів розпочали рух у містах країни.
Раніше представники найбільших профспілок і лідери лівих сил неодноразово заявляли про намір “зупинити всю Францію” 7 березня загальнонаціональним страйком.
“Сьогодні ми піднялися на щабель вище, і ми про це попереджали. Відповідальність лежить виключно на уряді. Ми не можемо залишатися глухими до цього суспільного руху”, – заявив в ефірі каналу Franceinfo генеральний секретар Загальної конфедерації праці (CGT) Філіпп Мартінез.
За його словами, акції 7 березня – “це перший день нової фази” боротьби.
Правоохоронні органи очікують, що на вулиці у вівторок вийдуть від 1,1 до 1,4 млн маніфестантів, і побоюються, що цей шостий день масової мобілізації протестувальників виллється в значні заворушення на відміну від попередніх етапів протесту.
Лідер Французької демократичної конфедерації праці (CFDT) Лоран Берже вважає, що вдасться залучити до акцій протесту більше учасників, ніж 31 січня, коли, за даними профспілок, протестували 2,8 млн французів або 1,27 млн – за даними поліції.
Очікується, що у вівторок 60% працівників системи освіти візьмуть участь у страйку. Значне охоплення страйком відзначено на громадському транспорті – на залізницях для поїздів усіх категорій і на міських транспортних засобах.
Зранку представники CGT нафтохімічної промисловості оголосили, що постачання пального блоковано з усіх нафтопереробних заводів Франції.
Повністю або частково страйкують працівники багатьох інших секторів і у державній, і приватній сферах.
10 січня прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн представила розроблений урядом проєкт пенсійної реформи, який передбачає збільшення пенсійного віку з 62 до 64 років. Передбачається, що встановлений віковий поріг виходу на пенсію поступово зсуватиметься з 62 років до 64 років по три місяці за рік, і цей процес триватиме до 2030 року. Застосовуватиметься новий режим, розпочинаючи з поколінь французів, які народилися у вересні 1961 року або після.
Президент Франції Еммануель Макрон заявляв під час виборчої кампанії у 2022 році про рішучість провести пенсійну реформу до кінця свого другого президентського мандата.