FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Fitch підтвердило рейтинги держбанків "B" і підвищило рейтинг стійкості Укрексімбанку до "b-"

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) належних державі ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку на рівні "B" з позитивним прогнозом.

Як йдеться в повідомленні агентства в середу, рейтинг стійкості (VR) Укрексімбанку підвищено до "b-" з "ccc+", тоді як Ощадбанку та Укргазбанку підтверджено на рівні "b-", а ПриватБанку – "b".

Крім того Fitch підвищило рейтинг єврооблігацій Укрексімбанку з "CCC-" до "CCC".

Поліпшення рейтингу стійкості Укрексімбанку агентство пояснює зниженням тиску на вразливу капітальну позицію фінустанови за рахунок виходу на прибутковість, зниження частки "поганих" кредитів і зменшення схильності до ринкового ризику.

Загалом Fitch як позитив відзначає підвищення прибутковості українських банків у першому півріччі поточного року.

У разі Укргазбанку агентство зазначає на значній частці кредитів сектору відновлюваних джерел енергії – 21% валових кредитів банку. За даними Fitch, кредити виробникам відновлювальної енергії були реструктуровані через прострочення платежів у першому-третьому кварталах минулого року від НЕК "Укренерго". "Не дивлячись на значне поліпшення щомісячних розрахунків з боку держкомпанії з серпня 2020 року, прострочена дебіторська заборгованість залишається непогашеною, і не можна виключати затримки платежів за контрактами в середньостроковій перспективі", – зазначає агентство, водночас вважаючи керованим питання формування банком у разі необхідності додаткових резервів.