FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Fitch підтвердило рейтинг Білорусі на рівні "CCC", очікує падіння ВВП у 2022 році на 5%

Мінськ. 4 травня. ІНТЕРФАКС – Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Білорусі в іноземній валюті на рівні CCC, ідеться в повідомленні агентства.

На початку березня агентство знизило РДЕ Білорусі до "CCC" із "B".

Санкції, пов’язані з роллю Білорусі у воєнних діях РФ в Україні, в поєднанні з тісними економічними та фінансовими зв’язками з Росією створюють значні ризики для макрофінансової стабільності та підвищують невизначеність щодо готовності та спроможності республіки виконувати свої зовнішні зобов’язання, йдеться у пресрелізі Fitch.

Експерти агентства стверджують, що білоруська економіка має дуже слабкі перспективи зростання з урахуванням тісного зв’язку з економікою РФ, яка, за прогнозом Fitch, впаде цього року на 8%. У зв’язку з цим ВВП Білорусі знизиться на 5% у 2022 році та на 1,2% – у 2023 році, вважають експерти.

Занепокоєння аналітиків агентства викликають перспективи погашення білоруських єврооблігацій у 2023 році. "Fitch не впевнений у готовності Росії надати фінансову підтримку, яку ми вважаємо важливою для Білорусі, щоб погасити єврооблігації у 2023 році. Крім того, на думку Fitch, постраждають державні та зовнішні фінанси через обмеження фінансової гнучкості, що раніше існували, погіршаться макроекономічні показники, а геополітичні ризики залишаться підвищеними", – наголошується у пресрелізі.

Fitch нагадує, що в лютому 2023 року Білорусь має погасити євробонди на $800 млн. "Випуск нових суверенних облігацій перебуває під дією санкцій, що існували раніше, і багатостороння і двостороння підтримка, крім Росії, малоймовірна", – вважають експерти.

Коментуючи рішення білоруської влади про плани виконувати зовнішні зобов’язання перед західними кредиторами в білоруських рублях, Fitch наголошує, що "всі суверенні єврооблігації Білорусі мають бути погашені в доларах США, а документація щодо облігацій не передбачає розрахунків в альтернативних валютах".

Fitch наголошує, що розглядатиме погашення єврооблігацій у місцевій валюті як дефолт.