FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Firefly Aerospace має намір запустити другу ракету Alpha у грудні

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace Inc., власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу ракету Alpha у грудні 2021 року, повідомив він сам під час онлайн-зустрічі з журналістами у середу.

За його словами, всі компоненти ракети вже є, на сьогодні вона інтегрується.

Він зазначив, що компонентів ракети на складі вже є на 5-20 ракет.

"Наразі треба відпрацювати всі помилки, які були, і усунути можливі проблеми", – сказав він.

Надалі, як додав Поляков, запуски відбуватимуться від 8 до 24 на рік.

Говорячи про роботу над ракетою класу Beta, він розповів, що на сьогодні компанія проходить перший етап її проектування.

Як повідомлялося, перший запуск Alpha був 3 вересня. Згідно з прямою трансляцією запуску в Youtube, пускове вікно відкрилося у період із 4:00 до 8:00 за київським часом. Зліт ракети відбувся о 4:58 за Києвом, але через декілька хвилин після старту місію перервали через невідому аномалію. Згідно з відеотрансляцією, ракета вибухнула в польоті.

У Firefly Aerospace тоді заявили, що політ ракети Alpha був перерваний відповідно до протоколів безпеки.

Firefly Aerospace (спочатку – Firefly Space Systems) – створена у 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка веде розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R&D-центр та цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів із подальшим лабораторним тестуванням.