FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Фінський VR Group до кінця року повністю згорне залізничний трафік із РФ і продасть російські активи

Москва. 3 травня. ІНТЕРФАКС – Фінський залізничний оператор VR Group до кінця 2022 року має намір повністю припинити вантажний залізничний трафік із РФ.

За повідомленням компанії, вона підготувала план припинення перевезень між Фінляндією та Росією після відповідного рішення ради директорів 6 квітня. Відповідно до плану розпочато розірвання контрактів із клієнтами, перевезення будуть повністю припинені не пізніше кінця року.

"За нашими оцінками, до кінця літа трафік скоротиться приблизно на третину від початкового рівня. Деякі клієнти хочуть продовжувати перевезення до кінця періоду, але ми ведемо переговори про припинення перевезень раніше цього терміну. У будь-якому випадку всі російські вантажні перевезення, що здійснюються VR, припиняться не пізніше кінця року", – повідомив виконувач обов’язків керуючого директора VR Group Топі Сімола, слова якого наведено в повідомленні.

У компанії зазначають, що наразі західні санкції не поширюються на залізничні перевезення між ЄС та Росією, тому розірвання контрактів VR з клієнтами на вантажні перевезення має здійснюватися в порядку, передбаченому контрактами та за погодженням з клієнтами. Залежно від клієнта перевезення можуть бути припинені негайно, якщо клієнт погоджується на це. Угода з ВАТ "Російські залізниці" (РЗ) припинить свою дію одночасно із припиненням перевезень.

Водночас VR також продасть свої афілійовані та дочірні компанії в Росії, пов’язані з вантажними перевезеннями. Компанія розпочала переговори про продаж або ліквідацію своїх фінських дочірніх компаній ContainerTrans Scandinavia (CTS) та Freight One Scandinavia (FOS). Крім того, VR Group веде переговори щодо продажу своєї російської дочірньої компанії Finnlog.

CTS – надає послуги контейнерних перевезень та експедирування між Фінляндією та Росією, іншими країнами СНД та Азії. VR та ВАТ "ТрансКонтейнер" володіють частками по 50%.

FOS – логістична компанія, що спеціалізується на повагонних та залізничних перевезеннях між Фінляндією, Росією та країнами СНД. VR належить 50% у компанії, ще 50% володіє ВАТ "Перша вантажна компанія".

Finnlog – російська дочірня компанія VR, що займається здаванням в оренду вагонів ключовим клієнтам VR Transpoint у Фінляндії, а також експлуатацією вагонів в імпортних перевезеннях деревини між Росією та Фінляндією.

У 2021 р. VR Group продала Transpoint International (FI) Oy, яка здійснювала міжнародні автомобільні перевезення у Фінляндії та Росії, компанії Avind International Ltd.