FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Січень
2023

Фінляндія та Швеція мають спільно йти до членства в НАТО – президент Нііністьо

Київ. 24 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фінляндія та Швеція мають спільно йти до членства в НАТО, заявив президент Фінляндії Саулі Нііністьо, перебуваючи з робочим візитом у Києві у вівторок.

"Що стосується нашого шляху до членства в НАТО: я таки приєднуюсь до своїх ранніх заяв, і, зокрема, до заяв мого міністра закордонних справ (Пекки Гаавісто – ІФ-У) про те, що потрібно разом (зі Швецією – ІФ-У) рухатися. Тому потрібно зберігати спокій. І, безумовно, нам потрібно дочекатися результатів виборів у Туреччині й уже потім далі рухатися", – заявив Нііністьо на спільній з президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Києві, відповідаючи на запитання журналістів.

Раніше глава МЗС Фінляндії Пекка Гаавісто заявив, що не виключає ситуації, в якій заявку країни на членство в НАТО може бути розглянуто без прив’язки до Швеції. Ці слова міністра викликали у Стокгольмі побоювання.

Після цього на пресконференції він запевнив, що з точки зору безпеки для обох країн спільна місія Фінляндії та Швеції в НАТО триватиме, і "резервного плану немає".