FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Лютий
2023

Фінляндія передасть Україні три танки Leopard 2 для розмінування, про готовність відправити танки Києву також заявила Швеція

(оновлено заголовок, лід, 3-й абзац у зв’язку зі змінами у першоджерелі)

Київ. 23 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фінляндія передасть Україні три танки Leopard 2 для розмінування територій у рамках нового пакета військової допомоги Києву, повідомляє пресслужба оборонного відомства Фінляндії.

“Фінляндія поставить в Україну черговий пакет військової техніки. Президент Республіки прийняв рішення з цього питання 23 лютого 2023 року на пропозицію уряду. Це буде 13 постачання військової техніки в Україну”, – йдеться у повідомленні.

У ньому уточнюється, що у рамках міжнародної співпраці з передачі Україні бронетехніки Фінляндія передасть Києву три танки Leopard 2 для розмінування, а також забезпечить навчання, пов’язане з їх використанням та обслуговуванням.

“Ці три одиниці бронетехніки включені до пакета допомоги, рішення про який наразі ухвалено”, – наголошують у відомстві.

Там додають, що з оперативних причин і для забезпечення того, щоб пакет військової допомоги досяг місця призначення, детальнішої інформації про його зміст, спосіб доставки або графік постачань не буде надано.

“Загальна вартість цього пакета допомоги становить понад EUR160 мільйонів. Загальна вартість усіх представлених на цей момент пакетів військової техніки становить EUR750 мільйонів”, – підсумували у фінському Міноборони.

Глава Міноборони Фінляндії Мікко Савола, слова якого наводять фінські ЗМІ, повідомив на пресконференції, що “танки призначені для розмінування місцевості, до їхньої передньої частини прикріплений спеціальний пристрій”. “Це дуже хороше та потрібне обладнання”, – зазначив він.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон також заявив про готовність країни направити Києву частину своїх бойових танків Leopard 2. Як повідомляє агентство Anadolu, про це Йонсон розповів журналістам шведського агентства ТТ.

При цьому, за словами Йонсона, наразі Швеція перебуває “у тісному контакті з Німеччиною”, яка є виробником танків Leopard 2, щодо передачі танків Україні.

Джерело: https://www.defmin.fi/en/topical/press_releases_and_news/finlands_latest_defence_materiel_package_to_ukraine_includes_three_leopard_2_mine_clearing_tanks.13423.news#6a8ae54a

https://www.aa.com.tr/en/russia-ukraine-war/sweden-is-open-to-sending-leopard-2-tanks-to-ukraine-defense-minister/2828917