FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Січень
2023

Фінляндія направить Україні важку артилерію

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фінляндія виділяє 12-й пакет військової допомоги Україні, до якого, зокрема, ввійдуть важка артилерія та боєприпаси, йдеться у заяві фінського уряду.

"Міністр оборони Мікко Савола сказав, що Фінляндія постачатиме Україні важку артилерію та боєприпаси", – наголошується в пресрелізі.

Згідно з заявою, вартість спорядження, передбаченого цим пакетом допомоги, становить понад 400 млн євро. Загалом Гельсінкі поставили Україні військову допомогу на суму 590 млн євро.

У Гельсінкі додали, що частину військової допомоги Україні Фінляндія може направляти завдяки тісним відносинам зі Швецією.

Раніше президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявив, що його країна може передати Україні невелику партію танків Leopard – у разі створення "спільного європейського проєкту з надання допомоги Україні". "Проте кількість переданої бронетехніки не може бути великою, оскільки Фінляндія межує з Росією і ще не є державою-членом НАТО", – зазначав Нііністьо.

Також повідомлялося, що хоча Польща та Фінляндія висловлювали бажання постачати Україні танки Leopard 2 німецького виробництва, для цього їм потрібно отримати дозвіл Берліна через ухвалені ФРН обмеження на експорт озброєнь.