FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Федрезерв більше не підвищуватиме ставки на тлі банківської кризи – економіст

Нью Йорк. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – “Жорстка посадка” в американській економіці є найбільш вірогідним сценарієм на тлі проблем регіональних банків, і Федеральна резервна система (ФРС), швидше за все, відмовиться від планів подальшого підвищення ключової процентної ставки, вважає старший економіст Apollo Global Management Торстен Слок.

“Коли змінюються факти, змінюються і мої погляди. Відбулася фінансова катастрофа, і ми рухаємося до “жорсткої посадки”, – написав експерт у записці для клієнтів.

Раніше Слок дотримувався оптимістичного прогнозу для економіки США, вважаючи, що їй вдасться уникнути рецесії, незважаючи на серію агресивних підвищень ставки Федрезерву.

За його оцінками, приблизно 30% усіх кредитів у США припадає на невеликі банки, яким доведеться витратити кілька кварталів на зміцнення своїх балансових відомостей.

“Швидше за все, це призведе до значного посилення вимог при видачі кредитів компаніям та громадянам навіть у разі, якщо Федрезерв почне знижувати ставки пізніше цього року”, – вважає Слок.

“З урахуванням ключової ролі регіональних банків у кредитній системі США, ФРС не підвищуватиме ставки наступного тижня”, – додав він.

Раніше економісти Barclays і Goldman Sachs відкликали прогнози, які передбачали зростання ставки Федрезервом у березні. Наразі ставка перебуває на рівні 4,5-4,75%. Учасники ринку загалом очікують підйому на 25 базисних пунктів.