FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Січень
2022

Фахівці називають YouTube «основним каналом онлайн-дезінформації»

Організації з перевірки фактів у всьому світі кажуть, що YouTube робить недостатньо для запобігання поширенню дезінформації на платформі.
Близько 80 груп підписали спільний лист виконавчому директору платформи, що належить Google Сьюзан Войжитскі.
У листі йдеться, що це «один із основних каналів онлайн-дезінформації у всьому світі».
Організації хочуть, щоб YouTube вжив більш рішучих заходів проти антивакцинних відеороликів та дезінформації про вибори.
Серед підписантів з Європи, Африки, Азії, Близького Сходу та Америки – британська благодійна організація Full Fact та група з перевірки фактів Washington Post.
У відкритому листі йдеться, що «надто багато людей втратили своїх близьких через дезінформацію».
Далі він звинувачує YouTube у тому, що він не докладає достатніх зусиль для вирішення проблеми, говорячи, що він «дозволяє використовувати свою платформу для маніпулювання та експлуатації інших».
Проблема ускладнюється, коли помилковий контент не англійською мовою або походить з країн, що розвиваються, йдеться в повідомленні.
У листі наведено світові приклади, які можуть завдати реальної шкоди, які не підпадають під дію політики YouTube щодо контенту. Він каже, що вони “недостатні” і не працюють.
Групи з перевірки фактів закликали:
• Прагнути значної прозорості щодо дезінформації на платформі
• Більше контексту та викриттів, а не просто видалення відео
• Вживати заходів проти рецидивістів
• Активувати зусилля боротьби з дезінформацією мовами, відмінними від англійської.
YouTube також має виправити свої алгоритми рекомендацій, щоб гарантувати, що він «не активно поширюватиме дезінформацію серед своїх користувачів або рекомендуватиме контент, що надходить з ненадійних каналів», йдеться в листі.
Представник YouTube Олена Ернандес повідомила Guardian, що компанія вже інвестує у способи «пов’язати людей з авторитетним контентом, зменшити поширення граничної дезінформації та видалити образливі відео».
Вона додала: «Ми завжди шукаємо значні способи покращення і продовжуватимемо зміцнювати нашу роботу з спільнотою з перевірки фактів».
У той час як пандемія Covid-19 призвела до сплеску дезінформації про вірус та вакцини, YouTube та інші платформи соціальних мереж, такі як Facebook, WhatsApp та Twitter, вже багато років страждають від контенту, що пропагує фальшиві новини та теорії змови.
До них відносяться шахрайство на виборах, розпалювання ненависті, теорії змови, що ґрунтуються на фіктивних концепціях, таких як «новий світовий порядок», і змова QAnon. Критики кажуть, що платформи недостатньо зробили для боротьби з дезінформацією, яка призвела до травм, смерті та розпаду сімей.
Минулого року британець, який помер від Covid-19 після відмови від вакцинації, зробив, за словами його сім’ї, «жахливу помилку», потрапивши під вплив онлайн-контенту проти вакцинації.
У 2020 році водій таксі з Флориди Браян Лі Хітченс втратив дружину через Covid-19 після того, як на них вплинув контент Facebook, в якому стверджувалося, що пандемія є містифікацією.
Минулого року YouTube оголосив, що видалить зі своєї платформи всю дезінформацію про вакцини, а також вилучить відеоролики, опубліковані президентом Бразилії Жаїром Болсонару, оскільки вони поширюють дезінформацію про коронавірус.
Виконавчий директор Full Fact Уілл Мій, що закликав YouTube співпрацювати з незалежними фахівцями з перевірки фактів для покращення інформаційної екосистеми.
«Погана інформація руйнує життя. Як і інші фахівці з перевірки фактів у всьому світі, Full Fact бачив приклади шкідливого контенту на YouTube», – сказав він.