FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Фармкомпанія "Дарниця" планує виробити у травні 1,5 млн доз препарату проти радіації

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фармкомпанія "Дарниця" (Київ) на сьогодні виробила понад 6,7 млн доз препарату проти радіації "Калію Йодид-125-Дарниця", у травні планує виробити ще 1,5 млн доз.

Як повідомили в компанії агентству "Інтерфакс-Україна", вже виготовлена кількість дасть змогу здійснити йодну профілактику в разі потреби понад 6 млн осіб.

Повідомляється також, що "Дарниця" передала для Центру громадського здоров’я МОЗ 5,25 млн доз препарату на суму 69 млн грн. При цьому компанія не уточнила, яку кількість буде поставлено в аптеки.

Препарат "Калію Йодид-125-Дарниця" було створено відповідно до регламенту проведення йодної профілактики в разі виникнення радіаційної аварії (наказ МОЗ №408 від 9 березня 2021 року) та зареєстровано 26 квітня 2022 року.

Йодид калію використовують для захисту щитоподібної залози від накопичення радіації. Ризик радіаційного ураження щитоподібної залози може бути знижено або навіть нівельовано в разі своєчасного призначення йодної профілактики. Оптимальний ефект йодної профілактики досягається за превентивного прийому йодиду калію за шість і менше годин, а також одночасно з надходженням радіоактивних ізотопів йоду або потраплянням у зону забруднення.

Прийом йодиду калію через шість годин після потрапляння в забруднену зону радіоактивними ізотопами йоду сприяє зниженню дози опромінення удвічі, а якщо прийняти його через 24 години, то захисний ефект практично відсутній.

Одноразовий прийом йодиду калію забезпечує захист приблизно на 24 години. Профілактичну дозу йодиду калію необхідно приймати лише після офіційного оповіщення про загрозу викиду від держави та за необхідності здійснення йодної профілактики.