FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

"Фармак" у 2021 р. збільшив чистий прибуток більше ніж на третину, до 1,64 млрд грн

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Український фармвиробник АТ "Фармак" (Київ) за підсумками 2021 року збільшив чистий прибуток на 35,6% порівняно з 2020 роком – до 1,638 млрд грн.

Згідно з повідомленням компанії в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР), результати роботи за 2021 рік акціонери розглянуть на загальних річних зборах акціонерів, запланованих на 7 червня у дистанційній формі.

Компанія уточнює, що у зв’язку зі збитками, яких компанія зазнала у 2022 році внаслідок воєнних дій з боку армії країни-агресора Російської Федерації, що призвело до знищення значної частини сировинних і товарних запасів, а також оборотного капіталу АТ "Фармак", розподіл отриманого прибутку за підсумкам 2021 року не здійснюватиметься.

Як повідомлялося, втрати "Фармаку" через пожежу на складі на початку війни, де розміщувалися готові ліки, сировина для препаратів, первинна упаковка, сягнули близько 1,5 млрд грн.

За підсумками 2020 року "Фармак" отримав чистий прибуток розміром близько 1,138 млрд грн, що майже на 7,8% більше, ніж у 2019 році (1,056 млрд грн).

"Фармак" – лідер фармацевтичного ринку з часткою 5,9% у грошовому вимірі. Виготовляє лікарські засоби в усіх 14 терапевтичних групах. Серед основних напрямів – протизастудні, ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні портфелі. Щорічно компанія виводить на ринок близько 20 нових складнокомпонентних препаратів. Наразі в розробці перебуває близько 100 лікарських засобів.

За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб і фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником "Фармаку" є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.