FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Лютий
2021

Facebook обговорює можливість використання системи розпізнавання осіб в своїх розумних окулярах

Компанія Facebook розглядає можливість додавання системи розпізнавання осіб в нові розумні окуляри, які планує випустити до кінця року. Причиною для дискусій стали етичні питання, які можуть виникнути через використання технології.

Обговорення ситуації розгорнулося в четвер, коли BuzzFeed повідомив про внутрішню нараду компанії, на якій неназваний співробітник Facebook висловив стурбованість щодо використання системи розпізнавання осіб в окулярах. Він припустив, що користувачі можуть зловживати цією опцією, наприклад використовувати її для сталкерства. У відповідь глава підрозділу доповненої і віртуальної реальності Ендрю Босворт (Andrew Bosworth) заявив, що компанія вивчає юридичну та етичну сторону використання системи розпізнавання осіб.

«Розпізнавання осіб може стати однією з найсерйозніших проблем, тому що у цієї опції є очевидні переваги і неймовірні ризики. І ми не знаємо, як врівноважити ці системи», – заявив Босворт на зустрічі.

Після цього глава підрозділу підтвердив, що обговорював цю тему на зустрічі зі співробітниками. Він також зазначив, що хороший продукт буде популярний і без цієї опції, але «було б добре продумати кілька сценаріїв використання цієї функції, коли це влаштовувало б суспільство і регулюючі органи». Босворт також зробив акцент на очевидну користь технології, згадавши відоме захворювання прозопагнозія, при якому людині важко впізнавати знайомі обличчя. Розробник підкреслив, що технологія також буде зручна для використання на вечірках, де люди не можуть пригадати імена нових знайомих.

«Розпізнавання осіб – це дуже спірна тема, і не просто так. Тому я говорив про те, що ми збираємося провести публічне обговорення плюсів і мінусів цієї технології ».

Використання подібних технологій в продуктах Facebook викликає додаткове обговорення через погану репутацію соцмережі в питаннях конфіденційності. У 2018 році компанія стала одним з ключових учасників скандалу з Cambridge Analytica. Стороння аналітична фірма використовувала дані Facebook для підстроювання політичної передвиборної реклами. Імовірно, для цього фірма зібрала відомості про 87 мільйонів користувачів. В ході розслідування Марку Цукербергу (Mark Zuckerberg) довелося дати показання перед конгресом США. Після цього Федеральна комісія з торгівлі (FTC) оштрафувала соцмережу на $ 5 мільярдів.

Крім цього, в 2015 році жителі штату Іллінойс подали в суд на Facebook за незаконний збір біометричних даних для відміток на фотографіях. У січні 2021 року компанія врегулювала позов, погодившись виплатити позивачам $ 650 мільйонів. Компанія заплатить по $ 340 кожному з 1,6 мільйона своїх користувачів з Іллінойсу.