FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Ердоган планує зателефонувати Путіну та Зеленському та продовжити зусилля зі встановлення миру між Україною та РФ

Стамбул. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган планує провести телефонні переговори з президентами Росії, Володимиром Путіним, та України, Володимиром Зеленським, щойно повернеться з Нью-Йорка, повідомляє в четвер агентство "Анадолу".

"Наші зусилля щодо встановлення миру між Росією та Україною тривають", – заявив він журналістам у "Турецькому домі" у Нью-Йорку. Президент зазначив, що після повернення до Туреччини зателефонує Путіну та Зеленському, щоб продовжити дипломатичні зусилля щодо України.

На думку Ердогана, в ООН роблять недостатньо для припинення війни проти України (розв’язаної Росією – ІФ-У). Він заявив, що організація не змогла запобігти енергетичній та продовольчій кризі, проте "довіра до неї трохи підвищилася завдяки домовленості щодо "зернового коридору", укладеної в Стамбулі.

"Кроків у цьому напрямі маю докладати не лише я, а й усі світові лідери. Переговори мають вестись як з Путіним, так і із Зеленським", – заявив президент Туреччини. Він вкотре наголосив, що Туреччина виступає за дипломатичний вихід із кризових ситуацій у світі.

Ердоган також повідомив, що 23 вересня у Стамбулі проведе нараду щодо використання карток "Мир", обслуговування яких було припинено низкою турецьких банків на тлі продовження РФ воєнної агресії проти України та введення у відповідь на це низкою країн антиросійських санкцій.