FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Жовтень
2021

Енерговитратні промпідприємства Європи змушені призупиняти роботу через стрибок цін на газ – ЗМІ

Лондон. 6 жовтня. ІНТЕРФАКС – Усе більше енерговитратних промислових підприємств Європи змушені зупиняти свою роботу через зростання цін на електроенергію і газ до рекордних рівнів майже щодня, пише Bloomberg.

Німецький виробник аміаку SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH, який споживає 640 гігават-годин природного газу за рік – обсяг, необхідний для забезпечення приблизно 50 тис. домогосподарств, у вівторок повідомив, що скоротить виробництво на 20% через зростання цін на газ.

“Більше немає сенсу виробляти аміак за такого рівня цін. Нам загрожує повне зупинення виробництва, якщо уряд не втрутиться”, – прокоментував рішення СЕО компанії Петр Цінгр.

Того самого дня у Великій Британії об’єднання, що охоплює енерговитратні виробництва – Energy Intensive Users Group (EIUG), звернулося до уряду країни з проханням вжити надзвичайних заходів для нівелювання зростаючих цін. В іншому разі підприємствам доведеться закритися вже цієї зими, попередили представники EIUG.

Минулого місяця американський виробник добрив CF Industries Holding Inc. зупинив роботу на двох заводах у Великій Британії, пославшись на високі ціни на газ. Австрійська та норвезька хімічні компанії Borealis AG і Yara International ASA також прийняли рішення скоротити обсяги випуску.

Зупинення і скорочення промвиробництва може підірвати економічне зростання і значно скоротити робочі місця. Закриття підприємств хімічної галузі вплине і на інші сектори промисловості – на сільське господарство, наприклад, що збільшить тиск на ціноутворення і призведе до прискорення інфляції.

Водночас ситуація може погіршитися, якщо криза перейде від цінового шоку до дефіциту. Тоді ще більшій кількості підприємств доведеться закритися.

Найбільша німецька компанія з виробництва аміаку BASF SE вже почала готуватися до потенційного дефіциту. У компанії повідомили, що вона уклала довгострокові контракти з низкою постачальників газу, щоб уникнути проблем із постачаннями.

Багато підприємств також намагаються вирішити проблему через підвищення енергоефектвності. Однак зростання цін настільки високе, що воно робить нікчемними всі їхні зусилля, зазначає Bloomberg.