FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Енергосистеми країн Балтії готові до можливого відключення з боку РФ – голова естонського оператора

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Якщо Росія вирішить відключити країни Балтії від своєї енергосистеми, Естонія, Латвія та Литва зможуть синхронізувати свою електричну мережу з енергосистемою континентальної Європи щонайбільше за 6-12 годин, заявив голова естонського мережевого оператора Elering Тааві Вескімягі (Taavi).

"Ми досягли початкової готовності до того, щоб протягом 6-12 годин синхронізуватися із мережею континентальної Європи через литовсько-польське з’єднання", – сказав він на пресконференції у п’ятницю.

За його словами, правова база для такого кроку готова, також проведено підготовку до підтримки мережі країн Балтії через польсько-шведське з’єднання.

Відключення від російської мережі за планом має відбутися наприкінці 2025 року, проте існує ризик того, що Росія може відключити країни Балтії від своєї мережі раніше, вважає він. Ризик зросте, якщо Калінінградська область зможе незалежно підтримувати свою мережу та частоту і їй більше не загрожуватиме відключення країнами Балтії від своєї мережі, сказав Вескімягі.

Побоювання у зв’язку з можливістю відключення країн Балтії від єдиної з Росією електросистеми висловила прем’єр-міністр Кая Каллас (Kaja Kallas). Вона заявила: "Чим холоднішою буде погода, тим більшою буде спокуса Росії використати такі методи".