FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Енергобезпека Угорщини потребує постачання газу та нафти з Росії – глава МЗС

(розширена версія: додано останні два абзаци)

Нур-Султан. 3 травня. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – Угорщина не може гарантувати безперебійне функціонування економіки без російської нафти, заявив міністр зовнішньоекономічних зв’язків і закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

У вівторок Сіярто перебуває у столиці Казахстану з робочим візитом.

"Ми проголосували за кожен пакет санкцій у Європейському Союзі, незважаючи на це, ми стикаємося завжди з несправедливими докорами з боку ЄС. Це зводиться до того, що ми щиро говоримо про те, що гарантування енергобезпеки країни потребує конкретних кроків із нашого боку. Саме тому не голосуємо за такі санкції, які обмежували б постачання газу та нафти з боку Росії до Угорщини. Це не політичне рішення", – сказав Сіярто журналістам за підсумками переговорів зі своїм казахстанським колегою Мухтаром Тлеуберді.

Він додав, що 65% нафти надходить до Угорщини з Росії через нафтопровід "Дружба".

"Наразі без російської нафти ми не можемо гарантувати безперебійне функціонування нашої економіки. Хочу зазначити, що в нашому розпорядженні немає іншого маршруту, який міг би нам поставити потрібний обсяг нафти", – сказав міністр.

Сіярто також наголосив, що Угорщина підтримує ініціативу Європейського Союзу щодо диверсифікації енергоносіїв, але санкції стосовно російської нафти можуть завадити Угорщині розпочати реалізацію цього проекту.

"Ми працюємо над цим проектом, тому ми збільшили кількість нафти, що надходить із Казахстану, до 16%. Нафта, яку ми купуємо в Казахстані, постачається лише через Росію. Якщо будуть санкції, які перешкоджатимуть постачанню нафти з боку Росії, ми не зможемо розпочати диверсифікацію джерел енергоносіїв та інших джерел", – наголосив він.