FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

"Енергоатом" відправив на поховання до "Вектора" першу партію радіоактивних відходів

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" передало першу партію радіоактивних відходів (РАВ) із 30 контейнерів із Рівненської АЕС для постійного зберігання та поховання на комплекс "Вектор" державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (ДСП ЦППРВ).

Як повідомляється на сайті компанії у четвер, транспортування контейнерів із відходами виконав Аварійно-технічний центр, який є відокремленим підрозділом НАЕК.

"Початок передання РАВ на державне сховище – результат численних організаційних і технічних заходів, виконаних "Енергоатомом" спільно з ДСП ЦППРВ. На черзі – підготовка передання експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС", – пояснили у компанії.

Державне спеціалізоване підприємство "Централізоване підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (ДСП ЦППРВ) є національним оператором поводження з РАВ.

До складу комплексу "Вектор" входять об’єкти, призначені для зберігання та поховання радіоактивних відходів (РАВ), що надходять з усіх українських підприємств, на яких вони утворюються: атомних електростанцій "Енергоатому", Чорнобильської АЕС та її зони відчуження, інших промислових та наукових підприємств та організацій.