FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Червень
2021

Енергетики Техасу вирішили, що буде доцільно в спекотні дні підігріти будинки клієнтів

Техаські енергетичні компанії спробували знизити навантаження на свої електромережі, керуючи енергоспоживанням в будинках жителів за допомогою розумних термостатів. В результаті численні власники кондиціонерів прокинулися від несподіваної спеки серед ночі.

З’ясувалося, що власники, ймовірно, не вникаючи в подробиці, взяли участь в програмі енергозбереження Smart Savers Texas, в рамках якої постачальник EnergyHub спільно з виробниками електроенергії мають право дистанційно керувати термостатами в будинках жителів для зниження енергоспоживання під час пікових навантажень.

Виявилося, що для зниження енергоспоживання і навантаження на мережу допускається збільшити температуру в будинках учасників Smart Savers Texas на 4 градуси. Як заявила віце-президент EnergyHub Еріка Даймонд (Erika Diamond), можливість знизити енергоспоживання критично важлива для управління мережами в Техасі і по всій країні.

Як правило, власникам термостатів та іншого кліматичного обладнання надходить пропозиція взяти участь в програмі енергозбереження по електронній пошті або в додатку для смартфона. Потенційні учасники повинні висловити «активну згоду» для участі і можуть відмовитися від неї в будь-який час. За це вони зазвичай отримують ті чи інші разові або постійні преференції. За даними Даймонд, подібні ситуації, що вимагають зовнішнього управління термостатами, трапляються «рідко» – від двох до восьми разів за літо. У EnergyHub так і не повідомили, чи  сповіщають вони клієнтів про зміну температури.

Подібні заходи можуть привести до серйозних проблем для місцевих енергетиків. Багато користувачів вже повідомили про відмову від «дуже розумних» термостатів з дистанційним управлінням, а деякі просто в люті – за словами одного з користувачів, такі незаплановані перепади температури легко могли привести до перегріву його тримісячної доньки з непередбачуваними наслідками. Як відомо, в нормі керуючий мікрокліматом будинку термостат налаштовується для автоматичної підтримки певного температурного режиму.