Недавні записи
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
- Урочисті заходи до 35-річчя Оксамитової революції у Чехословаччині відбулись у Києві 22.11.2024
Енергетична криза. П’ять галузей, які постраждали найбільше.
Енергетична криза загострюється, посилюючи тиск на сировинні галузі, які є основою світової економіки – повідомляє Bloomberg.
Сектори, де електроенергія використовується в великих кількостях, такі як металургія, виробництво добрив і алюміній – найпоширеніший недорогоцінний метал – змушені закривати заводи або перекладати зростаючи витрати на покупців. Матеріали, які є ключовими для виробництва акумуляторів електромобілів і виробництва сонячної енергії, також відчувають труднощі.
Криза провокує ще більше скорочення домогосподарств, які борються з найбільшою вартістю життя за десятиліття, і економічної до рецесії. Якщо зараз справи не досить погані, то цієї зими вони можуть стати ще гіршими, коли поставки газу стануть ще жорсткішими.
Ось як зараз йдуть справи в різних сировинних секторах:
- Промислові метали
Європа вже втратила приблизно половину своїх потужностей з виплавки цинку та алюмінію за останній рік, і частина підприємств планує припинити роботу.
- Добрива
Вважається, що принаймні чверть європейських потужностей азотних добрив уже припинили роботу, а Міжнародна асоціація добрив прогнозує, що глобальне падіння цього сектору в наступному сезоні впаде найбільше з 2008 року.
- Сталь
Відключення електроенергії в китайському Сичуані вплинуло на понад 70% місцевих металургійних заводів, через зупинку виробництва або нормування. Це провокує підвищення цін на залізну руду, яка використовується для виробництва сталі.
- “Зелені” метали
Енергетична криза в Китаї означає, що сектор акумуляторів повинен підготуватися до підвищення вартості основного матеріалу – літію . За даними BloombergNEF, минулого року на Сичуань припадало більше п’ятої частини хімічного виробництва літію в Китаї, і аналітики очікують зростання цін уже в найближчому майбутньому.
- Цукор
Європейський цукровий гігант Suedzucker AG , який попередив про підвищення цін, оскільки виробники перераховують витрати. Також заявлено, що існують надзвичайні плани переходу з газу на інші джерела енергії, якщо росія припинить поставки.