Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
«Ендокринологічні проблеми COVID-19. Світоглядні перспективи»
«Ендокринологічні проблеми COVID-19. Світоглядні перспективи»
6 жовтня 2021 року International Technology Transfer Association (ITTA) та PATProfi MED провели захід «COVID-19: життя до та після. Актуальні питання діагностики, профілактики та лікування захворювань: від фундаментальних досліджень до нових підходів». В панельній дискусії прийняв участь доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Корпачев Вадим Валерійович з доповіддю на тему «Ендокринологічні проблеми COVID-19. Світоглядні перспективи».
Цукровий діабет (ЦД) є важливою медико-соціальною проблемою та стоїть у низці пріоритетів національних систем охорони здоров’я всіх країн світу. За даними експертної комісії ВООЗ, сьогодні на ЦД страждають понад 60 млн. осіб у світі, щороку цей показник збільшується на 6-10%, його подвоєння слід очікувати кожні 10-15 років.
Незважаючи на величезну кількість досліджень і значні фінансові витрати, терапевтичні підходи, що існують, не в змозі зупинити «неінфекційну пандемію» цукрового діабету. Хвороба посідає друге місце відповідно за смертностю, після серцево-судинних захворювань. Від 20% до 30% пацієнтів, які померли від COVID-19, страждали на цукровий діабет.
Професор також детально розглянув питання залежності гормону кортизолу та віку, вплив COVID-19 на розвиток цукрового діабету, роль ренін-ангіотензинової системи та ангіотензинперетворюючого ферменту 2 типу у розвитку, перебігу вірусної інфекції СОVID-19 у пацієнтів з цукровим діабетом.
Особливу увагу під час доповіді автором було приділено міжнародним дослідженням щодо виникнення та розповсюдження СОVID-19. Так, китайськими вченими було встановлено, що вірус 149 разів мутував. При цьому сьогодні виділяється два типи: L – на який припадає 70% випадків захворювання, та S – 30%. Перший – новіший, швидше поширюється і небезпечніший. Другий був початковим вірусом, який перейшов до людини від кажанів.
Британський та норвезький вчені Ангус Далгліш (Angus Dalgleish) та Біргер Сьоренсен (Birger Sørensen) після проведеного дослідження (опубліковано в Quarterly Reviews of Biophysics) стверджують, що COVID-19 обумовлений вірусом SARS-CoV-2, який був створений штучно шляхом модифікації вірусу кажанів. Автори виявили ланцюжок із чотирьох амінокислот, які мають позитивний заряд, що дозволяє вірусу взаємодіяти з негативно зарядженими амінокислотами людських клітин, роблячи його більш заразним та смертельним. Позитивно заряджені амінокислоти відштовхуються один від одного, у вірусах природного походження таке явище виявляється рідко.
Під час заходу Президент International Technology Transfer Association (ITTA) Гончаренко Артем та куратор I-Dolina #idolina Теплюк Олександр презентували новий інструмент для покращення комунікації лікарів з пацієнтами – PATProfi MED.
PATProfi MED https://patprofi.pro/ – перша українська соціальна мережа, яка дозволяє зберігати історію лікування пацієнта, отримувати поради щодо лікування, зручно переглядати стрічку новин та оновлень, читати публікації та коментарі до них, є можливість вести власний блог про актуальні проблеми галузі, організувати бібліотеку для особистих записів.