FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Лютий
2021

Електромобілі: створення точок зарядки як і раніше йде занадто повільно

За словами аналітичного центру Policy Exchange, розгортання пунктів зарядки електромобілів відстає від того, що необхідно для дотримання запланованої заборони на нові бензинові і дизельні автомобілі.

У ньому говориться, що існує ризик «зарядки чорних точок» в невеликих містах і сільських районах, якщо розгортання не прискориться.

У звіті говориться, що до 2030 року Великобританії потрібно 400 000 державних зарядних пристроїв в порівнянні з 35 000 на даний час.

Міністр транспорту Грант Шаппс сказав, що британська мережа є «провідною в світі».

Але впливовий аналітичний центр заявив, що для задоволення попиту, коли в 2030 році будуть заборонені нові автомобілі і фургони, що працюють на звичайному паливі, щорічна швидкість установки точок зарядки повинна збільшитися з 7000 за останні три роки до 35000 в наступному десятилітті.

Дослідники рекомендували уряду укладати контракти з приватними фірмами на установку пунктів заправки в районах, де їх мало.

Це означало б відмову від існуючої політики надання грантів і було б схоже на аукціони офшорних вітряних електростанцій.

Згідно з пропозицією, буде введено цінову межу для пунктів оплати, що користуються державною підтримкою, щоб оператори не використовували місцеві монополії.

У звіті міститься заклик до місцевої влади надати Міністерству транспорту фінансування для спеціальних груп, яким доручено прискорити розгортання в житлових районах.

У передмові до звіту Саймон Кларк, депутат від консерваторів і колишній міністр регіонального розвитку і місцевого самоврядування, написав: «У той час як водій бензинової машини може впевнено подорожувати від Лендс-Енду до Джона О’Гроатса, знаючи, що може заправитися кожні кілька миль, що ще не відноситься до електромобілів».

«Деякі райони, наприклад, центральний Лондон, природно, мають вражаюче покриття, але на більшій території країни – ні».

«У цьому важливому звіті викладено спосіб вирішення цієї проблеми», – сказав він.

У звіті говориться, що уряду слід зосередитися на тих областях, де він не надає достатньої кількості пунктів зарядки, включаючи північний захід Англії, Йоркшир і Північну Ірландію».

Старший науковий співробітник Policy Exchange Ед Біркетт (Ed Birkett) сказав: «Компанії розгортають пункти нарахування плати з рекордною швидкістю, але існує ризик того, що деякі райони країни не отримають достатньо очок і залишаться позаду».

«Ми стурбовані неоднорідним розгортанням пунктів зарядки, що суперечить планам уряду щодо підвищення рівня та створення сильного і взаємопов’язаного Союзу».

£ 1,5 млрд інвестицій

Міністр транспорту Грант Шаппс наполягав на тому, що зарядки в Великобританії є «провідними в світі», додавши: «Від Камбрії до Корнуолла водії по всій країні повинні отримати вигоду з революції електромобілів, яку ми спостерігаємо прямо зараз».

Він оголосив про виділення додаткових 20 млн фунтів стерлінгів місцевій владі на установку ще 4000 вуличних пунктів зарядки по всій Великобританії. Це дозволить жителям, які не мають доступу до парковки у дворі, заряджати свої автомобілі.

У листопаді прем’єр-міністр Борис Джонсон висунув заборону на продаж нових бензинових і дизельних автомобілів і фургонів з 2030 року рамках своєї «зеленої промислової революції».

Він також пообіцяв вкласти 1,3 мільярда фунтів стерлінгів в інфраструктуру зарядки протягом наступних чотирьох років.

Дані Товариства виробників і продавців автомобілів показують, що електричні моделі з акумуляторними батареями зайняли 17% ринку нових автомобілів в 2020 році в порівнянні з 3% в попередні 12 місяців.

Представник автомобільної групи RAC Рід Денніс погодився з тим, що деякі частини країни ризикують залишитися позаду.

«Без значного збільшення кількості пунктів зарядки по всій Великобританії певні частини країни ризикують залишитися позаду в міру наближення 2030 року. Всі пам’ятають, що сталося, коли широкосмуговий доступ почав розвертатися, а в деяких районах залишилося погане з’єднання».

«Було б серйозним провалом політики, якби щось подібне сталося в наступні кілька років, коли громада не змогла б отримати гарну зарядку».