FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Серпень
2021

Електричне аеротаксі: перший випробувальний політ на публіці в США

На авіашоу AirVenture 2021, проведеному за участю Асоціації експериментальної авіації США (EAA – Experimental Aircraft Association), був здійснений перший публічний випробувальний політ електричного аеротаксі Volocopter 2X з екіпажем в США.
Політ проходив в районі аеропорту Вітман Ріджінал (Wittman Regional Airport) в американському штаті Вісконсін. Як заявила німецька компанія Volocopter, відповідальна за створення даної машини, політ став важливою віхою в реалізації її планів щодо підвищення обізнаності людей по всьому світу про повітряні таксі. Успіх цього заходу, впевнений розробник, матиме позитивний вплив на подальшу долю повітряних транспортних засобів, орієнтованих на роботу в міських умовах. Volocopter 2X з екіпажем на борту піднявся на висоту 50 метрів, політ тривав всього 4 хвилини, а максимальна швидкість склала близько 29 км/ч.
Відвідувачі заходу AirVenture 2021 отримали можливість не тільки побачити Volocopter 2X, але також піднятися на борт іншої машини – VoloCity – і познайомитися з нею ближче. Компанія Volocopter називає себе єдиним розробником цілого сімейства повітряних транспортних засобів індивідуальної мобільності з вертикальними зльотом і посадкою. У сімейство машин входять аеротаксі VoloCity і VoloConnect, а також вантажний дрон VoloDrone.
Раніше повідомлялося, що компанія отримала дозвіл на проектування та будівництво літальних апаратів від європейського регулятора EASA (European Aviation Safety Agency). Коли продукція Volocopter пройде європейську сертифікацію на комерційну експлуатацію машин, буде подана заявка на отримання аналогічних дозволів від американського управління цивільної авіації (FAA). Нагадаємо, однією з перших країн, де з’являться такі аеротаксі, може стати Сінгапур.